שבועיים לפתיחת שנת הלימודים: ארגון המורים הכריז על סכסוך עבודה

לטענת יו"ר הארגון רן ארז, מאות מורי של"ח מועסקים בתנאים שונים מאלה של שאר עובדי ההוראה בישראל. הארגון לא מעוניין לערב את הסתדרות המורים בפיתרון המשבר

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ירדן סקופ

ארגון המורים העל יסודיים הכריז אמש (שלישי) על סכסוך עבודה נגד משרד החינוך, האוצר וגופי החינוך המעסיקים בגין פגיעה בתנאי ההעסקה של מורי של"ח (שדה, לאום, חברה). במכתב שהעביר יו"ר ארגון המורים העל יסודיים רן ארז לשר החינוך נפתלי בנט נכתב כי "על מורי השל"ח לא הוחלה שום רפורמה והם מועסקים על פי תנאי עבודה ושכר שונים מאלה של כלל עובדי ההוראה בישראל".

לדברי ארז, בעבר סוכם שוועדה תגבש מתווה הסכם קיבוצי המיועד למורי השל"ח, שמאגד את תנאי העבודה והשכר שלהם. למרות זאת, השבוע הובהר לו כי על אף תמיכתה של מנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן בעמדת ארגון המורים - לפיה יש להסדיר את זכויותיהם של מורי של"ח בהסכם נפרד - לאור העובדה שמזכ"ל הסתדרות המורים יוסי וסרמן חזר בו מהסכמתו לכך, הסיכום אינו בר תוקף ועל ארגוני המורים להגיע קודם להסכמה ביניהם. לטענת יו"ר ארגון המורים, 600 מתוך 800 מורי השל"ח מיוצגים על ידי ארגונו ולכן אין סיבה שהסתדרות המורים תיקח חלק במשא ומתן בעניינם. 

יו"ר ארגון המורים הוסיף כי מורי השל"ח עובדים על פי הסכם קיבוצי משנת 1978, וכי ארגון המורים פנה למשרד בנושא מאז 2008 ובתכיפות רבה יותר מ-2011. "מורי השל"ח מבצעים עבודת קודש של למידה וחינוך לערכי אהבת והכרת הארץ ולמרות האמור מעמדם, תנאי עבודתם ושכרם אינם מעודכנים ומוסדרים והם מופקרים", הוסיף ארז במכתב ששלח לממונה על יחסי העבודה במשרד הכלכלה"לא ניתן יותר יד לניצול מורי השל"ח ולפגיעה במעמדם כאשר הם עושים את אחת העבודות החשובות ביותר במערכת החינוך", סיכם במכתבו לשר בנט.

רן ארז בכנס חיפה לחינוך, ב-2013צילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ