ראש העיר רמת גן קורא לפטר מורה שהשתתף בהפגנה בנבי סאלח: "אין לאדם שפגע בחיילים מקום בחינוך"

זינגר פנה למנכ"ל אורט ודרש ממנו לקיים בירור עם המורה הרצל שוברט, המלמד בבית ספר בעיר, שתועד בהפגנה בגדה שבה התעמתו נשים פלסטיניות עם חייל צה"ל. "מערכת החינוך בעיר רואה חשיבות בשמירה על ניטרליות פוליטית של צוותי ההוראה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראש העיר רמת גן, ישראל זינגר, קרא היום (ראשון) לפטר מורה בבית הספר אורט רבין בעיר שתועד בהפגנה שנערכה שלשום בכפר נבי סאלח שבגדה, שבה התעמתו נשים פלסטיניות חייל צה"ל בעת ניסיון מעצר של ילד פלסטיני בן 12.

פעילי ימין פתחו היום בקמפיין נגד המורה, הרצל שוברט, בניסיון להביא לפיטוריו. אחד מפעילי הימין, שמאי גליק פנה לשר החינוך נפתלי בנט, לרשת אורט, לחברי כנסת מהימין ולעיריית רמת גן בניסיון להפעיל לחץ ולהביא לפיטוריו של שוברט. הוא אף גייס הורים מבית הספר שיפנו להנהלה ולעירייה בנושא.

נשים פלסטיניות מתעמתות עם חייל בכפר נבי סאלח שבגדה, שלשוםצילום: אי־אף־פי

זינגר, שניהל במשך שנים רבות את תיכון בליך ברמת גן ומשמש יו"ר ועדת החינוך בשלטון המקומי, שוחח היום עם מנכ"ל אורט ודרש ממנו לקיים בדחיפות בירור עם שוברט, לפני תחילת שנת הלימודים. "אם הנתונים שהוצגו בתקשורת נכונים, אין לאדם שפגע בחיילי צה"ל שום מקום בחינוך ילדי העיר", אמר זינגר. "מערכת החינוך ברמת גן רואה חשיבות רבה בשמירה על ניטרליות פוליטית של צוותי ההוראה, כדי לאפשר פלורליזם ושיח אמיתי בקרב התלמידים, חינוך לקבלת דעות שונות, וגילוי סבלנות וסובלנות כלפי כל דעה".

סגן ראש העיר רמת גן, אביהוא בן משה, חבר מפלגת הבית היהודי, דרש אף הוא לפטר את המורה. בהודעה ששלח לגליק, כתב בן משה: "אכנס בו אם זה הוא". בדף הפייסבוק שלו כתב: "מי שיפגע בחיילי צה"ל לא ראוי להיות מורה במערכת החינוך שלנו בעיר. בשעות האחרונות הגיעו אליי פניות רבות של הורים ותלמידים מתיכון אורט רבין על כך שמורה בתיכון היה שותף לאלימות שהופנתה כלפי חייל צה"ל בכפר נבי סאלח. חשד זה שהעלו ההורים חייב להתברר על ידי רשת אורט, המעסיקה הישירה של המורה, ואם אכן יימצא שכך נהג, הוא אינו ראוי להיות מורה ומחנך במדינת ישראל ועליו להיות מפוטר לאלתר".

شاهد كيف قام النسوة بضرب جندي احتلالي في قرية النبي صالح قرب رام الله بعد محاولته اعتقال احد الأطفال

Posted by ‎Ramallah City | مدينة رام الله‎ on Friday, August 28, 2015
מתוך עמוד הפייסבוק Ramallah City

גם ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ (הבית היהודי) שלח מכתב לבנט בנושא ובו כתב: ״אני סבור כי יש בכך יותר מטעם לפגם שאדם המשמש כמורה במערכת החינוך של ילדי ישראל ינהג באופן האמור. מורה אמור לשמש דוגמה אישית גם מעבר לשעות ההוראה הפרונטלית ועליו להתנהג בהתאם. דומני כי מן הראוי שתבחן את הדברים לעומק ותיתן דעתך לשאלת התאמתו של מר שוברט לשאת בתואר הנשגב 'מורה' במערכת החינוך בישראל ולשאלה אם יש מקום לנקוט הליכים משמעתיים ו/או אחרים כנגדו".

מרשת אורט נמסר: "אכן התקבלה תלונה על פעילותו של המורה. מדובר באירוע שהתקיים מחוץ לשעות העבודה וללא כל קשר לפעילות בית הספר. הנושא נמצא כעת בבירור תוך קבלת הנחיות מממשרד החינוך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ