אושר מינויה של מנהלת בית ספר באשקלון שהביעה בעבר תמיכה בסירוב לשרת בשטחים

חרף איום ההורים להשבית את הלימודים, אישר משרד החינוך את מינויה של אביטל בנשלום, שלפני 13 שנה חתמה על עצומת תמיכה בחיילים המסרבים לשרת בשטחים. ראש העיר אשקלון: "עד שהיא לא חוזרת בה מהדברים, היא לא ראויה לנהל בית ספר בעירנו"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

משרד החינוך אישר היום (ראשון) את מינוייה של אביטל בנשלום למנהלת בית הספר לאומנויות באשקלון. המינוי אושר על אף התנגדות ותגובות נזעמות מצד ההורים ומצד ראש העיר איתמר שמעוני, מכיוון שבנשלום חתמה בעבר על עצומה הקוראת לחייליי וקציניי צה"ל לסרב לשרת בשטחים.

"עד שהיא לא חוזרת בה מהדברים שנאמרו על ידה וגם נכתבו על ידה, היא לא ראויה לנהל בית ספר בעירנו", אמר היום איתמר שמעוני "הארץ", "בית הספר הזה מוציא מתוכו את מיטב הלוחמים, יש שם בנים שכולים והורים שכולים שבניהם נהרגו בשטחים, איך אפשר לקבל על הדעת שמנהלת שחתומה על עצומה לא להתגייס לשטחים תנהל את בית הספר הזה? אני מתפלא על משרד החינוך, על שר החינוך, על כל הפוליטיקאים, איפה הם ברגעים האלו?"

שמעוני הוסיף כי "אנחנו מכבדים את כל הדעות, יש לנו מורים ומנהלים מכל הקשת ממגוון הדעות. גם אם מנהלת היתה קוראת לסירוב פקודה של פינוי התנחלויות אין לה מקום אצלנו, זה משני הצדדים. אין פה שמאל וימין יש פה קריאה לסרבנות והדבר הזה חמור, אני לא יכול לישון בלילה. נעשה הכל כדי למנוע בכל הדרכים החוקיות והמקובלות את מינוייה. אני חרד וכל מה שפורום ההורים יצטרכו אנחנו נעזור".

הבוקר שיגרה הנהגת ההורים בבית הספר מכתב לשר החינוך נפתלי בנט, בו איימו ההורים כי אם יאושר מינוייה של בנשלום, בכוונתם להשבית את תחילת הלימודים ללא הגבלת זמן. "הורי בית הספר מתנגדים בכל תוקף לאשר את המינוי של המורה שחתמה על עצומה שקוראת לחיילי צה"ל לעבור על החוק", נכתב בפנייה. עוד הוסיפו ההורים כי "ישנם לא מעט אנשי חינוך ראויים לא פחות לתפקיד, שמעולם לא קראו לאי ציות לחוק או לסרבנות. בית הספר שלנו הינו בית ספר ערכי. לא יעלה על הדעת שבראש בית הספר הזה תעמוד מי שמטיפה או תומכת בסרבנות."

סופי חוטובלי, יו"ר פורום ההורים העירוני ואמא לילדה שעולה השנה לכיתה ד' בבית הספר לאמנויות, אמרה ל"הארץ" כי ההורים שוקלים פנייה לבג"ץ בעניין. לדבריה, "אנחנו ממשיכים את המאבק וביום ראשון נשבית את כל בית הספר, מכיתה א' ועד י"ב".

בעצומה עליה חתמה בנשלום בשנת 2002, שבאה בעקבות מכתב הלוחמים שהתפרסם באותה שנה, נכתב בין היתר: "אנו, החתומים מטה, תומכים במאבקם של הקצינים והחיילים המסרבים לשרת בשטחים. מתוך הבנה כי משימת הדיכוי והכיבוש אינה משרתת את הגנת מדינת ישראל, אנו מזדהים עם כל מי שאינו מוכן ליטול בה חלק".

מקורבים לבנשלום מסרו כי "המנהלת התחילה את עבודתה בבית הספר ב-20 באוגוסט. המינוי אושר על ידי משרד החינוך והיא ממשיכה כרגע בעבודתה. אנחנו קוראים להורים ולעיריית אשקלון לפתוח בערוץ הידברות. המנהלת מעוניינת בשיחה עם ההורים ועם ראש עיריית אשקלון על מנת לפתוח את בית הספר בצורה הטובה ביותר לטובת התלמידים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ