ארגון המורים נסוג: לא ישבית מחר את הלימודים בבתי הספר העל יסודיים

אחר הצהריים התכנסו שר החינוך בנט ויו"ר הארגון ארז לפגישה שבסיומה הוחלט להימנע משביתה שעליה בישר הארגון הבוקר. "השר גילה עניין רב בבעיות ובצורך הדחוף בפתרונן"

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים79
ירדן סקופ

ארגון המורים העל יסודיים הודיע הערב (שני) כי לא ישבית את פתיחת שנת הלימודים מחר, לאחר שהודיע הבוקר בפתאומיות שיעשה זאת. אחר הצהריים התכנסו שר החינוך נפתלי בנט ויו"ר הארגון רן ארז לפגישה שבמהלכה הגיעו להבנות, שבסופן נסוג ארגון המורים מכוונתו להשבית את הלימודים. 

מהארגון נמסר הערב כי "זה עתה הסתיימה פגישה ארוכה עם שר החינוך וצוותו, במהלכה הועלו בפניו פרטי הבעיות בעטיין הוכרז סכסוך העבודה. השר בנט גילה עניין רב והבנה בבעיות ובצורך הדחוף בפתרונן והבטיח להרתם מיידית למציאת פתרונות כבר בימים הקרובים. איננו רואים בשביתה מטרה, אלא רק אמצעי ולפיכך על מנת לאפשר לשר לממש את כוונתיו להביא לידי פתרון הבעיות ולא תחת לחץ, החלטנו להסיר את איום השביתה מחר, 1 בספטמבר. שנת הלימודים בחינוך העל יסודי תפתח כסדרה ואנו מקווים שאכן השר יפתור את הבעיות בימים הקרובים".

תלמידים בבית ספר תיכון בירושלים, ארכיוןצילום: מיכל פתאל

לפני שבועיים הכריז הארגון על סכסוך עבודה בגלל תנאי העבודה הבעייתיים של מורי השל"ח ובעיות נוספות במערכת החינוך, אך ההערכה הייתה כי לא ימהר שלא לפתוח את השנה, הצעד הדרסטי ביותר שהוא יכול לנקוט. הבוקר, כשהודיע על ההשבתה שלבסוף בוטלה, נמסר מטעמו כי "בשל בעיות קריטיות ומהותיות הפוגעות הן בתלמידים והן במורים שהצטברו ונותרו ללא מענה, הוחלט על ידי הנהלת הארגון שלא לפתוח את שנת הלימודים ב- 1.9. חרף מאמצים ובקשות של הארגון לנהל עמו מו"מ רציני לפתרון הבעיות אשר עלו בתוהו ולטובת מערכת החינוך התקבלה ההחלטה״.

הבעיות אליהן מתייחס הארגון הן אי פתרון בעיית שתי הרפורמות בבתי הספר השש-שנתיים, שם יש מורים שעובדים ברפורמה ״אופק חדש״ של הסתדרות המורים, ומורים אחרים העובדים לפי הרפורמה ״עוז לתמורה״ של ארגון המורים; הסכם עבודת מורי השל"ח; הסכם מורים בתפקידי הדרכה; מנהלים שמשרתם מפוצלת; פגיעה בתנאי הפנסיה של המורים; סוגיות לא פתורות ברפורמת בחינות הבגרות; תגמול מורים בטיולים; וחיוב המורים לעבוד בשבת ואי תגמולם בטענה שאסור להם לעבוד בשבת.

בארגון מסרו כי ״לשר החינוך כוונות טובות והוא הצהיר בעבר כי הוא מבקש ללמוד את הבעיות אך לצערנו מי שמזין אותו הם אותם פקידים במשרד החינוך אשר יצרו את הבעיות. ארגון המורים קיבל את ההחלטה בכובד ראש ומתוך הכרה שאין ברירה ויש לזעזע את המערכת כדי לפעול לטובת עתיד מערכת החינוך. עתיד תלמידנו ומורינו חשוב יותר מכל ולכן אנו נחושים לחתור לפתרון שתוצאתו מערכת חינוך על יסודי טובה יותר, סביבה לימודית מיטבית הן למורים והן לתלמידים. לכן, אם לא יימצא פתרון עוד היום ולא תחל הדברות אינטנסיבית לתיקון הכשלים המהותיים שצויינו לא נוכל לפתוח את שנת הלימודים מחר״.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ