שנת הלימודים תשע"ו נפתחה כסדרה, למעט כמה אירועים נקודתיים

בבתי הספר הנוצריים של הכנסייה הושבתו הלימודים במחאה על תקציב העירייה, ובבית הספר בראמה הושבתו גם הם כאות הזדהות. בבית הספר דביר בחולון הושבתו הלימודים בשל צפיפות בכיתות

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ

שנת הלימודים תשע"ו נפתחה הבוקר (שלישי) כסדרה בכל רחבי הארץ, פרט לכמה בתי ספר שפתחו הבוקר בשביתה. בבתי הספר הנוצריים של הכנסייה, בהם לומדים 33 אלף תלמידים, הושבתו הלימודים במחאה על התקציבים שמעבירה להם המדינה. הלימודים בבית הספר בראמה שבצפון הארץ הושבתו גם הם כאות הזדהות עם בתי הספר הנוצריים.

כמו כן, בצפון הושבתו הלימודים גם בבית הספר בשדיידה, בהוראת ועד ההורים ובתיכון בערערה בשל ליקויים בטיחותיים. הלימודים לא התקיימו גם בבית הספר הדמוקרטי שבילים בפרדס חנה, בבית הספר במעלה עירון ובבית ספר בחיוואר.

במרכז הארץ גם כן התקיימו שביתות. בכפר יונה לא נפתחו הלימודים בגן חב"ד בשל חילוקי דעות בין העירייה למשרד החינוך. בבית הספר היסודי ובחטיבת הביניים בתל מונד הלימודים הושבתו בשל ענייני תברואה וליקויים בטיחותיים. בטייבה הושבתו שני בתי ספר על-יסודיים בשל בעיות בטיחות וסכסוכים פנימיים. באלעד, בתי הספר החרדיים תורת חסד ושירת שרה שובתים בשל בעיות בטיחות. גם בצור יגאל ובכוכב יאיר לא התקיימו היום לימודים.

בבית הספר דביר בחולון הושבתו הלימודים בשל צפיפות בכיתות. בגן אתרוג שברמת השרון לא נפתחו הלימודים לאחר שבמבנה המקורי התגלו בעיות קרינה, ורק אתמול הודיעו להורים על הכתובת החדשה של הגן.

בירושלים הושבתו הלימודים בתיכון גונן, בשל בעיות בטיחות. בבית שמש לא התקיימו לימודים לאחר שהעירייה החליטה שלא להפעיל את מערך ההסעות בעיר ובגן בגבעת מרדכי הורים מנעו כניסה של בנות כחלק ממאבק בראש העיר. הלימודים בהר אדר התחילו היום מאוחר, בשעה 10:00, בשל בעיות בטיחות, כך לפי ההורים.

בדרום שבתו שלושה בתי ספר מהפזורה הבדואית, במחאה על מינוי מנהלים חדשים. עם זאת, בלקייה ובתל שבע החלו להגיע תלמידים במהלך היום.

אל חדר המצב של משרד החינוך הגיעו אתמול דיווחים בודדים על השבתות מקומיות, ומעריכים כי הן יפתרו בימים הקרובים. אמש נמנעה ברגע האחרון שביתה שעליה הכריז ארגון המורים העל־יסודיים אתמול בבוקר. הארגון מחה על כמה ליקויים במערכת החינוך ובהם בעיית שתי הרפורמות בבתי הספר השש־שנתיים, שם יש מורים שעובדים לפי רפורמת "אופק חדש" של הסתדרות המורים ומורים אחרים העובדים לפי רפורמת "עוז לתמורה" של ארגון המורים; הסכם עבודת מורי השל"ח; הסכם מורים בתפקידי הדרכה; מנהלים שמשרתם מפוצלת; פגיעה בתנאי הפנסיה של המורים; סוגיות לא פתורות ברפורמת בחינות הבגרות; תגמול מורים בטיולים; וחיוב המורים לעבוד בשבת ואי תגמולם בטענה שאסור להם לעבוד בשבת.

גם הלימודים בבתי הספר הערביים עמדו אתמול בסימן שאלה, לאחר שוועד ראשי הרשויות הערביות איים בהשבתה כללית של החברה הערבית, כולל מערכת החינוך, אם לא יקבלו מהמדינה תקציבים לרשויות הערביות. בסופו של דבר הוסר איום השביתה והלימודים בבתי הספר הערביים ייפתחו כסדרם, לאחר שאתמול נפגש ראש הממשלה בנימין נתניהו עם נציגי ועד ראשי הרשויות הערביות והגיע עמם לסיכום על העברת כ-900 מיליון שקלים לרשויות הערביות. בפגישה נכח גם הממונה על התקציבים במשרד האוצר, אמיר לוי.

אחת הבעיות שהמשרד טרם הצליח לפתור היא שיבוץ של כמה עשרות בודדות של ילדות חרדיות ממוצא ספרדי, שבתי ספר אשכנזיים בבני ברק, ירושלים, בית״ר עילית, אלעד ובית שמש מסרבים לקבלן.

יותר משני מיליון תלמידים וילדי גן החלו את שנת הלימודים, מתוכם 157,477 תלמידי כיתה א', אשר עשו את צעדיהם הראשונים במערכת החינוך. 118,721 תלמידי י"ב יחתמו השנה 12 שנות לימוד במערכת החינוך. לצדם, יפתחו את השנה 166,208 עובדי הוראה.

שנה יחלו כמה רפורמות של שר החינוך הנכנס נפתלי בנט, ובהן הוספת סייעת שנייה בכ-4,600 גנים והקטנת מספר התלמידים בכיתות א', שיכילו החל מהשנה עד 34 תלמידים בלבד, ויותר מ-300 כיתות א׳ חדשות ייפתחו לצורך כך.

בנט הציב גם יעד נוסף והוא התוכנית הלאומית לחיזוק לימודי המתמטיקה, שמטרתה להביא להכפלת מספר התלמידים המסיימים בגרות 5 יח׳ מתמטיקה בתוך ארבע שנים. השנה ייפתחו 100 מגמות לימוד חדשות ל-5 יח׳ בבתי ספר שבהם לא היו עד עתה מגמות כאלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ