מה הממוצע בין שמינית לחצי ומה הקשר בין יער לנגר? אתם פותרים פסיכומטרי

נמצאים בעיצומה של ההכנה לבחינה? נושמים לרווחה עם סיומה? חלפו שנים מאז שהתנסיתם? ואולי החוויה הזאת נחסכה מכם עד כה לחלוטין? רגע אחרי מועד ספטמבר, בחנו את עצמכם בחשיבה מילולית וכמותית ובאנגלית - עם 26 שאלות מהמבחן האמיתי

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

התרשים וההסבר שלאחריו רלוונטיים ל-4 השאלות האחרונות: 

מועצת עירייה מורכבת מכמה סיעות. בתחילת כל שנה נערכות בחירות, ועל פי תוצאותיהן נקבע מספר המושבים שמקבלת כל סיעה במועצה. אחרי הבחירות נחלקות הסיעות לשתי קבוצות: קואליציה ואופוזיציה. 

התרשים מתאר את הישגיהן של שתיים מהסיעות - 'סיעת הימין' ו'סיעת השמאל' - במערכות הבחירות בשנים 1996-1991. כל שנה מתוארת בתרשים באמצעות עמודה ובה שני חצים: החץ שמימין מייצג את 'סיעת הימין' והחץ שמשמאל מייצג את 'סיעת השמאל'. כיוון החץ ומיקומו מראים כיצד השתנה מספר המושבים של הסיעה בעקבות הבחירות: כיוון החץ מסמן אם נוספו לסיעה מושבים או אבדו לה מושבים, ומיקום החץ ביחס לציר האנכי מסמן את מספר המושבים שנוספו או אבדו. צבע החץ מסמן אם בעקבות מערכת הבחירות הסיעה השתייכה לקואליציה או לאופוזיציה (ראו מקרא). 

הערה: במועצת העירייה יש עוד סיעות, והן אינן מתוארות בתרשים.

לדוגמה, בעקבות מערכת הבחירות של שנת 1991 נוספו ל'סיעת הימין' 3 מושבים והיא השתייכה לקואליציה. בעקבות אותה מערכת בחירות נוספו ל'סיעת השמאל' 2 מושבים, והיא השתייכה לאופוזיציה.

שימו לב: בתשובתכם לכל שאלה, התעלמו מנתונים המופיעים בשאלות האחרות.

כל השאלות מוגשות באדיבות המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, והוא המחזיק בזכויות היוצרים. מדובר במדגם שאלות בלבד, ואין להקיש ממנו על תוצאות המבחן כולו. את הנוסח המלא של הבחינה הפסיכומטרית ניתן למצוא באתר המרכז.   

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ