לאות הזדהות עם בתי הספר הנוצריים: ארגון המורים ישבית הבוקר את הלימודים לשעתיים

במסגרת המאבק יבקרו תלמידים בבתי ספר יהודיים; מבקר המדינה הורה להרחיב את הביקורת על תקציב משרד החינוך ולכלול בתוכה את מימון בתי הספר הנוצריים, שלא נחשבים רשמיים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ארגון המורים בבתי הספר העל יסודיים צפוי להשבית הבוקר (ראשון) את הלימודים במשך שעתיים, לאות הזדהות עם מאבק עשרות בתי הספר הנוצריים בהם טרם נפתחה שנת הלימודים. במקביל, מבקר המדינה הורה להרחיב את מטלת הביקורת המתבצעת עתה על תקציב משרד החינוך ולכלול בתוכה את מימון בתי הספר הנוצריים, שמוגדרים בתי ספר מוכרים שאינם רשמיים.

תלמידים ומורים בבתי הספר הנוצריים, ששובתים במחאה על התקציבים שמעבירה להם המדינה, יגיעו היום לבתי ספר יהודיים כדי להסביר על השביתה עליה הכריזו ארגוני המורים. כמו כן תלמידים נוספים, בהם תלמידי כיתה א' מהצפון, יגיעו לישיבת ועדת החינוך של הכנסת שתתקיים היום ומחר.

אתמול הודיע הוועד המנהל של בתי הספר הנוצריים כי הוא מתנגד לארגון הפגנות גדולות בירושלים בעת הזו, בגלל המתיחות הרבה בבירה ומחשש לשלום תלמידים. ביום שני היתה אמורה להיערך הפגנה בעיר. ביום חמישי דחה הוועד המנהל את ההצעה האחרונה של משרד החינוך שכללה הזרמת 50 מיליון שקלים באופן מיידי, בנוסף לשבעה מיליון שקלים וחצי עבור "תמריץ וטיפוח". עוד הציעו במשרד החינוך שלא לקצץ את ימי השביתה מהתקציבים, והקמת ועדה משותפת לדיון במערכת היחסים בין בתי הספר למשרד החינוך שתגיש המלצות תוך שלושה חודשים.

בוועד המנהל אמרו כי הם יבקשו הבהרות מהמשרד בנוגע להצעה וימשיכו בשביתה. בקרב ההורים יש רבים שתמכו בהחלטה זו, בטענה שהצעת משרד החינוך לא עונה על הצפיות ולא תורמת לשוויון המיוחל.

ל"הארץ" נודע שבמסגרת הלחץ הציבורי בהנהגת ההורים דרשו מראשי בתי הספר לחשוף את רשימת הבכירים הערבים במשרד החינוך שילדיהם לומדים בבתי הספר של הכנסיות. ההורים דורשים לנקוט בצעד זה בתגובה להכפשות שהפיצו אנשי משרד החינוך נגד כמה מנהלים בבתי הספר. לדברי אחד ההורים, "מלחמת המוחות בין הממשלה לבתי הספר מזכירה את ההדלפות בעת שביתת הרופאים. חשוב שהציבור ידע שרבים מבכירי משרד החינוך בחברה הערבית ומורים מעדיפים ללמד את ילדיהם בבתי הספר של הכנסיות ולא במערך הממלכתי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ