הרב עמאר על הומואים ולסביות: "רוב הציבור נגעל מזה"

הרב הראשי של ירושלים, שהיה גם הרב הראשי לישראל, אמר לאתר "בחדרי חרדים" כי הוא "מאמין שהתופעה הזו תתבטל מאליה". הוא הסתייג מרצח הנערה שירה בנקי: "גרם נזק לחרדים"

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

חודשיים אחרי רציחתה של שירה בנקי ברחוב ראשי בירושלים במצעד הגאווה, הרב הראשי של העיר, הרב שלמה עמאר, משתלח בחברי הקהילה הלהט"בית, ואומר: "אני מאמין שתופעה כזאת תתמעט ותתבטל מאליה כי רוב הציבור נגעל מזה ומואס בזה".

הרב עמאר, עד לפני כשנתיים הרב הראשי לישראל וגם כיום חבר מועצת הרבנות הראשית, התייחס למתקפה הרצחנית שבה נהרגה בנקי בת ה-16 ונפצעו צועדים נוספים. בראיון מקיף לאתר "בחדרי חרדים", הוא קבל בין היתר על כך ש"מידת הבושה נפרצה ונרמסה בימינו, כמעט לא נשאר ממנה דבר, ומאז התחילו חוצפות ודברים נועזים שאדם לא היה מעלה בדעתו לחשוב בהם. אנשים עושים אותם בראש חוצות, ואנחנו צריכים למצוא דרך". 

עמאר הסתייג מהרצח שביצע ישי שליסל, באומרו: "לפעמים כאשר נלחמים בכוח משיגים ההיפך כמו זה שעשה מעשה שלא ייעשה, הוא לא בית דין והוא לא יודע מה אסור ואין לו שום הצדקה, מעשה נורא של שפיכות דמים ושום דבר לא יכול להצדיק אותו. הוא גרם נזק שלא ישוער לכל היהודים החרדים בחושבם שכך אנו נראים. אבל צריך לפעול עם הרבה מחשבה".

הרב התייחס לנוכחות הקהילה הגאה בעיר הבירה, ואמר כי "ירושלים אחרי הכל במצב יחסית טוב אפשר לומר מכל ערי הארץ והמצב עדיין טוב. אני מאמין שתופעה כזאת תתמעט ותבטל מאליה כי רוב הציבור נגעל מזה ומואס בזה. הם מנסים היום לתת לזה לגיטימציה בבית המחוקקים ובבתי המשפט אבל זה לא דבר טבעי, לא דבר נורמלי, התורה קראה לזה תועבה ובוודאי אנחנו צריכים למצוא את הדרכים הנכונות איך להילחם בצורה יותר מחושבת".

הרב שלמה עמאר בלשכתו בירושלים, ב-2012צילום: אוליבייה פיטוסי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ