מאות ליוו למנוחות את ההרוג הערירי מהפיגוע בירושלים: "האויבים דאגו להכיר בינינו"

אלון גובברג, בן 51, עולה מחבר המדינות, התגורר בעיר בגפו. כ-500 איש נענו לקריאה ברשתות החברתיות ובאו להלווייתו. בפיגוע בקו 78 בארמון הנציב נהרג גם תושב העיר, חיים חביב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אלון גובברג, שנהרג אתמול (שלישי) בפיגוע בארמון הנציב בירושלים, חי בבדידות בדירה במערב העיר. אבל כ-500 גברים ונשים נענו היום לפנות ערב לקריאה שנפוצה ברשתות החברתיות, בכרוזים ברחובות ומפה לאוזן, והשתתפו בהלווייתו בהר המנוחות בירושלים. באין אדם אחר, הרב הראשי לירושלים אריה שטרן, אמר עליו קדיש.

בפיגוע הדקירה והירי באוטובוס בקו 78, שבו נהרג גם חביב חיים, תושב העיר בן 78, נפצע גובברג אנושות, הובהל לבית החולים שערי צדק ושם, לאחר טיפול קצר, נקבע מותו. הוא לא נשא על גופו תעודות או פרטים מזהים, ובמשך שעות לא התקבלה בבית החולים כל פנייה מקרובי משפחה המחפשים נעדר שתיאורו דומה. רק בשעות הלילה הצליחה המשטרה לזהותו. גובברג, בן 51, עולה מחבר המדינות, התגורר כערירי בדירה במערב ירושלים, והשוטרים הצליחו לאתר את אמו המתגוררת בהוסטל לישישים בשכונת ארמון הנציב. ככל הנראה הוא בא לשכונה לבקרה. האם, מרותקת לכיסא גלגלים, הובאה להלוויה.

משתתפים בהלווייתו של גובברג בהר המנוחות בירושלים, הערבצילום: ליאור מזרחי

להלוויה באו המוני אדם, נשים וגברים, ובין ההספדים החלו לשיר שירים כמו "למען אחי ורעי". בנוכחים בלטו שוטרי מג"ב והצוותים הרפואיים שטיפלו בגובברג. שלושה דוברים נשאו הספדים בהלוויה: הרב של ירושלים שטרן, ושניים, שלא הכירו את גובברג אבל נקלעו אתמול לזירת האירוע.

גולן כהן-גבאי, שהיה עד ראייה לפיגוע וחסם ברכבו את האוטובוס כדי למנוע מהמחבלים בתוכו להתקדם, אמר בהספדו: "קשה להספיד מישהו שלא מכירים, אז אנחנו זוכים להכיר כי יש מי שדואג להכיר בינינו. האויבים שלנו, זה מה שהם עושים. ואנחנו תושבי ארמון הנציב מרגישים אחווה. אמרו לנו היום שאין לך משפחה אבל האמת היא שיש לך משפחה, למשפחה הזאת קוראים עם ישראל, משפחה גדולה וחזקה וותיקה, ואנחנו כאן כדי לכבד אותך בדרכך האחרונה. אתה זוכה להיות קדוש ואנחנו יכולים רק לומר שאין אנשים בודדים בישראל. יש אנשים בודדים, אבל אין אנשים שאין להם משפחה".

דגנית קובלינר, אחות מחדר הטראומה של בית החולים שערי צדק שבו טופל גובברג, באה בבגדי האחות שלה ישירות ממשמרת. "הימים האחרונים היו מלאי פיגועים", היא אמרה. "אלון הוא לא הראשון, אנחנו מקווים שהוא האחרון. אלון הגיע במצב מאוד קשה ולאחר טיפול לא ארוך הוא נפטר. הדקות והשעות נקפו, אף אחד לא בא לזהות אותו". קובלינר וחברותיה קיבלו החלטה לבוא בעצמן להלוויה, ולהפיץ ברבים את דבר קיומה של ההלוויה של גובברג. "אנחנו בצוות החלטנו שמישהו מאתנו יגיע להלוויה. הצלחנו להגיע לכאן ארבע אחיות", היא סיפרה. "אין מלים כשאני רואה פה את כל עם ישראל, אני מודה לכל מי שהגיע לפה. יהי רצון שזה יהיה ההרוג האחרון שנצטרף לטפל בו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ