משרד החינוך זימן לשימוע מנהלת ומורה ממזרח ירושלים בחשד שהסיתו נגד חיילי צה״ל

הזימון בא בעקבות חקירת המשרד שהעלתה כי בהצגה שהועלתה בבית הספר היתה סצנה בה תלמיד שגילם חייל צה"ל "ירה" בילד פלסטיני. בנט: "דיברנו מספיק על הסתה, הגיע הזמן לפעול"

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ

מנהלת ומורה מבית הספר היסודי בבית חנינא שבמזרח ירושלים זומנו אתמול (שלישי) לשימוע על ידי מנכ"לית משרד החינוך, מיכל כהן, בעקבות חשד להסתה ולעידוד אלימות נגד חיילי צה"ל. השימוע יתקיים בימים הקרובים. מדובר בבית ספר מוכר אך לא רשמי, המקבל סבסוד מהמדינה אך תכנית הלימודים בו היא פלסטינית ולא התוכנית הישראלית של משרד החינוך.

לפי הודעת המשרד, בימים האחרונים נבחן מידע לפיו מתקיימת בבית הספר פעילות תעמולה פוליטית אסורה, מסיתה ומעודדת לאלימות, שיש בה כדי להשפיע השפעה מזיקה על תלמידים. מבדיקת המשרד עלה כי בין היתר, בהצגה שהתקיימה לאחרונה בבית הספר היתה סצנה בה תלמיד שגילם חייל צה"ל "ירה" בילד פלסטיני. כמו כן, התלמידים שרו שירי הלל והניפו את תמונותיהם של מחבלים שביצעו פיגועים נגד יהודים.

בעקבות הממצאים אמר שר החינוך נפתלי בנט: "דיברנו מספיק על הסתה, הגיע הזמן לפעול. האירוע המזעזע בבית הספר הוא הדלק של מכונת הטרור, והדבר הכי רחוק שיש מחינוך. אני מרחם על הורים אשר מוחאים כפיים לילדיהם המדמים הוצאה להורג, אך אנשי החינוך שהתירו את המחזה יטופלו ללא הנחות".

בזמן האחרון החל משרד החינוך לבחון האם קיימת הסתה בבתי הספר במגזר הערבי בישראל, בדגש על מזרח ירושלים. גורם פעיל בבית חנינא אמר כי "היו הרבה מקרים כאלה בעבר, שלא זכו לסיקור תקשורתי. לא מדובר בחלק מתוכנית הלימודים הרשמית, אלא בהצגה שמורה מסוימת החליטה לעשות. בתקופה רגילה לא היו עושים מזה עניין ומזמינים את המורה או המנהלת לתחקור, אבל אנחנו בתקופה רגישה".

לדברי הגורם, "צריך לשאול למה דווקא עכשיו זה עולה וחשוב למשרד החינוך לפרסם את זה. במקום להתעסק בזה, שיבנו בתי ספר וידאגו שיהיו לתלמידים אלטרנטיבות. ברגע שתהיה השקעה של המדינה בבניית כיתות וקליטת תלמידים אז אני מניח שהשליטה של המדינה תוכל להיות יותר צמודה".

פעילי ימין טענו בפני "הארץ" כי הם אלו שעדכנו את משרד החינוך על ההצגה, לאחר שסרטון עם קטע ממנה הופץ ברשת. במשרד החינוך סירבו לאשר את מעורבות פעילי הימין.

אותם פעילי ימין עומדים מאחורי שורה של פניות, לגבי מה שהם הגדירו "הסתה או התנהגות בלתי הולמת של מורים ואנשי חינוך מהשמאל הישראלי בתקופה האחרונה". בין המקרים שזומנה לבירור לאחר שתלמידתה טענה כי היא הסיתה נגד צה״ל, שזומן לבירור בעקבות סרטון בו תועד כשהוא מפגין בנבי סאלח בתקרית בה התעמתו נערות ונשים עם חייל צה״ל. שני המורים נותרו בתפקידם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ