בנט לא יאפשר ל"שוברים שתיקה" להיכנס לבתי הספר

שר החינוך הנחה לעדכן את הנהלים הנוגעים לשיח חינוכי, כך שיצויין כי "ארגונים המסיתים כנגד חיילי צה״ל, כמו שוברים שתיקה, לא יורשו להיכנס". בנט: "הסתה נגד צה"ל - לא בבית ספרנו"

אור קשתי
אור קשתי
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
בנט, בחודש שעבר
בנט, בחודש שעברצילום: מוטי מילרוד
אור קשתי
אור קשתי

שר החינוך נפתלי בנט הורה היום (שלישי) שלא לאפשר את כניסתו של ארגון "שוברים שתיקה" אל מערכת החינוך. ההחלטה התקבלה לאחר התייעצויות עם גורמי המקצוע הבכירים במשרד. "שקרים והסתה נגד צה"ל - לא בבית ספרנו", אמר בנט. 

השר בנט הנחה את מנכ״לית המשרד מיכל כהן ואת גורמי המקצוע לעדכן את חוזר המנכ"ל שמסדיר את הנהלים המתייחסים לשיח חינוכי (חוזר תשע״ה 1), כך שיצויין בו מפורשות כי "ארגונים המסיתים כנגד חיילי צה״ל, כגון שוברים שתיקה, לא יורשו להיכנס לבתי ספר". במשרד החינוך בחרו שלא למסור מיהם גורמי המקצוע במשרד איתם התייעץ השר בנט לפני החלטתו.

״ילדינו נשלחים למערכת החינוך כדי לעודד אותם לערבות הדדית ולא לפגיעה בחיילי צה״ל", אמר בנט, "פעולתם של שוברים שתיקה גרמה להוצאת דיבתה של ישראל בעולם, כשהם שמו לעצמם למטרה לפגוע באחיהם, המגינים עלינו. שקרים והסתה נגד צה״ל - לא בבית ספרנו״. 

שלשום הורה שר הביטחון משה (בוגי) יעלון לאסור על מעורבות פעילי "שוברים שתיקה" בפעילות צה"ל. "אם אנשי 'שוברים שתיקה' היו באמת חרדים למוסר שלנו, כפי שאנו חרדים, הם היו פועלים מול צה"ל באופן ישיר, ולא משחירים את פני חיילינו בחו"ל", כתב יעלון בחשבון הטוויטר שלו. ‏"ככל שחלף הזמן התברר שמדובר בארגון הפועל ממניעים זדוניים, ונגד תופעות שכאלו ניאבק בחורמה". בתגובה לדבריו של יעלון בארגון "שוברים שתיקה" מסרו כי "יעלון, שר בממשלת ישראל, חצה אתמול כל קו אדום בחברה דמוקרטית כשבחר להשתלח בחיילי צה"ל, לוחמים ולוחמות, ששירתו בשטחים". 

מ"שוברים שתיקה" נמסר בתגובה להחלטתו של שר החינוך כי ״מעל לאלף לוחמים (השותפים בפעילות), אשר סיכנו את חייהם בהגנה על התנחלויות ומאחזים בשטחים, קיבלו היום מסר ברור מבוגי ובנט - ׳אתם טובים רק כבשר תותחים, אבל אחרי שסיימתם לעשות את העבודה השחורה - תסתמו את הפה׳. זה הזמן לאנשי החינוך שאכפת להם מהדמוקרטיה הישראלית להקים קול זעקה, בעת שבנט מקריב את מערכת החינוך הישראלית על מזבח הכיבוש וההתנחלויות״. 

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, דחה בתחילת השבוע את הביקורת שמתחו עליו שרת המשפטים איילת שקד וחבר הכנסת יאיר לפיד בעקבות השתתפותו בוועידת "הארץ" בניו יורק, בה השתתפו נציגים של "שוברים שתיקה". ריבלין אמר שלשום לחדשות 2 כי "אינני שועה להערותיהם של כאלה ואחרים כאשר אני משתתף בכינוס 'הארץ'. לא באתי לכינוס של 'שוברים שתיקה', באתי לכינוס 'הארץ' - 'הארץ' הוא עיתון שאני קורא 70 שנה כדי לדעת למה אני חושב נכון... ויחד עם זאת אני חושב שהוא אחד העיתונים החשובים לקיומה של הדמוקרטיה בישראל".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ