השרה גמליאל בביקורת מרומזת על נתניהו: "הזנחנו את אכיפת החוק בחברה הערבית"

בהתייחסה לדברי ראש הממשלה בזירת הפיגוע בתל אביב, אמרה השרה כי אפשר למגר את אמצעי הלחימה בחברה הערבית אבל לא בשיח פופוליסטי: "מדובר בשוליים"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, מתחה ביקורת מרומזת על התבטאויותיו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בעקבות דבריו על נאמנותם המפוקפקת של ערביי ישראל למדינה. "הזנחנו את החברה הערבית בסוגיית אכיפת החוק, כשאחד מכל שלושה תלמידים נושר מבית הספר ואין להם מקורות תעסוקה. סחר בסמים, באמצעי לחימה ובנשים — את זה אפשר למגר עם אווירה נכונה, שיטתיות ופעולה, ולא בשיח פופוליסטי", אמרה אתמול (ראשון) גמליאל בראיון לתוכנית הכל כלול בערוץ 10.

לדבריה, "צריך להיות מאוד זהירים ולהבין שמדובר בשולי החברה הערבית. ההנהגה הערבית בישראל מגנה בתוקף את אירועי הטרור, ואפילו יותר מזה — גם האבא של המחבל משרת בעצמו את החברה הישראלית כ–30 שנה בתוקף היותו מתנדב בשירות המשטרה".

גמליאל ונתניהו בנובמבר השנהצילום: אוליבייה פיטוסי

גמליאל ציינה את תוכנית החומש בסך 15 מיליארד שקלים לשיפור מעמדה של החברה הערבית בישראל. "זו תוכנית מקיפה בכל התחומים, החל בנושאי חינוך, תשתיות, ספורט, הגברת שיטור וצמצום פערים", אמרה והוסיפה, "לקח לי שלוש ישיבות ממשלה לשכנע את חבריי וחברותיי להעביר את התוכנית הזו".

בעת ביקור שערך בשבת בזירת הפיגוע שהיה בתל אביב יום קודם לכן, אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אינני מוכן לקבל שתי מדינות בישראל. מדינת חוק לרוב האזרחים, ומדינה בתוך מדינה לחלק מאזרחיה. במובלעות שאין בהן אכיפת חוק — יש בהן הסתה איסלאמיסטית ויש בהן נשק למכביר". נתניהו בא לזירת הפיגוע מלווה בשר לביטחון הפנים גלעד ארדן ומפכ"ל המשטרה רוני אלשיך.

עוד אמר נתניהו: "במובלעות שאין בהן אכיפת חוק יש הסתה איסלאמיסטית ויש בהן נשק למכביר, שלעתים קרובות יורים בו באירועים כמו חתונות, וגם באירועי פשע. העידן הזה הסתיים... גיבשתי תוכנית, עם הרבה כסף, הרבה משאבים. ישראל תאכוף את החוק ואת ריבונותה — בגליל, במשולש, בכל מקום. נגייס עוד שוטרים, ניכנס לכל היישובים ונדרוש מכולם נאמנות למדינה. אי־אפשר להגיד, 'אני ישראלי בזכויות ופלסטיני בחובות'. מי שרוצה להיות ישראלי, שיהיה ישראלי עד הסוף, גם בזכויות וגם בחובות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ