שני ערבים-ישראלים הורדו מטיסה לדרישת נוסעים יהודים

הנוסעים היהודים מנעו את המראת המטוס מאתונה לישראל, ודרשו לערוך בדיקה ביטחונית נוספת לערבים-ישראלים. בניגוד להמלצת המשטרה המקומית, הם הורדו מהמטוס וחזרו לארץ באיחור של יום

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטוס אג'יאן איירליינס

נוסעים יהודים-ישראלים גרמו אמש (שני) לשני נוסעים ערבים-ישראלים לרדת מטיסת אג'יאן איירליינס מאתונה לישראל בגלל שנראו להם חשודים. הטיסה התעכבה כשעה וחצי, ויצאה לדרכה רק לאחר ששני הערבים הסכימו לדחות את טיסתם ביום. הסיפור פורסם לראשונה ברשת ב'.

לאחר שהחלה עליית הנוסעים למטוס, סירבו כמה מהם לעלות אליו ולאפשר לו להמריא - זאת בשל נוכחותם של שני נוסעים ישראלים-ערבים שנראו להם חשודים. הנוסעים פנו לקברינט הטיסה, טענו כי הם חוששים ודרשו לבדוק את כבודתם ואת מסמכיהם של הנוסעים הערבים. לאחר דין ודברים בין הצדדים הוזמנה למקום משטרת אתונה, שערכה בדיקה מקיפה לשני הנוסעים - מה שגרם לעיכוב הטיסה.

בתום הבידוק קבעה המשטרה כי אין ממש בחששות של הנוסעים הישראלים היהודים. למרות זאת, שאל קברניט הטיסה את שני הנוסעים הערבים אם יסכימו לרדת מהמטוס, ללון לילה נוסף באתונה על חשבון חברת התעופה ולטוס לישראל רק היום. השניים הסכימו וירדו מהטיסה.

לפי אג'יאן איירליינס, "קבוצה קטנה של נוסעים ישראלים דרשה בקולניות ובתקיפות לבדוק בשנית, מטעמי ביטחון, שני נוסעים ישראלים על הטיסה מאתונה לתל אביב. לצערנו, אותה קבוצה קטלגה את אותם נוסעים, אשר נשאו אזרחות ישראלית, על פי מוצאם", נמסר מטעם החברה. "קברניט הטיסה, אשר חשש לשלום הטיסה, החליט לא לקחת שום סיכון ואיחר את זמן ההמראה לצורך עירוב המשטרה ולבדיקת המסמכים והכבודה של אותם נוסעים, שארכה זמן ולא העלתה ממצאים חריגים. במהלך זמן הבדיקה, קבוצה גדולה יותר של נוסעים יצרה מהומה בשדה בעקבות האיחור ואופן הטיפול בסיטואציה, למרות שהליך הבדיקה כבר החל ובסופו התברר כי הכל תקין", הוסיפו.

מחברת התעופה נמסר עוד כי "שני הנוסעים, שהושפעו מהמהומה על לא עוול בכפם, הסכימו להצעת החברה ללון באתונה לילה על חשבון החברה. מטענם של השניים נמסר להם, ובמקביל הוצע לכל הנוסעים שלא לעלות על הטיסה אם אינם חשים בטוחים".

בחברה הודו כי "האירוע המצער הסתיים במהרה בזכות שיתוף הפעולה של שני הנוסעים, שהסכימו לדחות את טיסתם לתל אביב ביום למחרת". בחברה התנצלו בפני נוסעי הטיסה על האירוע, "ובמיוחד בפני שני הנוסעים ששיתפו פעולה והסכימו לדחות את טיסתם לישראל לטובת הנוסעים האחרים, אשר תקפו אותם והאשימו אותם על לא עוול בכפם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ