עיתונאי "הארץ" גדעון לוי זכה בפרס אולוף פלמה על "מאבקו בכיבוש ובאלימות"

יחד עם לוי זכה בפרס הכומר הפלסטיני מיטרי ראהב, מייסד מכללת דר אל־קלימה בבית לחם. עם זוכי הפרס, בסך 75 אלף דולר, נמנו בעבר נשיא צ'כיה ואצלב האוול וארגון אמנסטי אינטרנשיונל

ד-פ-א
"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גדעון לוי
גדעון לוי. ועדת הפרס: הביא "זיק של תקווה בסכסוך שמסכן את שלום העולם"צילום: תומר אפלבאום
ד-פ-א
"הארץ"

עיתונאי "הארץ" גדעון לוי והכומר הפלסטיני מיטרי ראהב הם חתני פרס אולוף פלמה לשנת 2015. כך הודיעו היום (חמישי) חברי ועדת הפרס בשטוקהולם. על פי הוועדה, השניים זכו בפרס על "אומץ לבם ועל מאבקם הבלתי נלאה בכיבוש ובאלימות". עוד כתבו חברי הוועדה כי השניים הביאו "זיק של תקווה בסכסוך שפגע וממשיך לפגוע במיליוני בני אדם, ומסכן את שלום העולם".

לוי, חבר מערכת "הארץ" מאז 1982, שימש מזכיר המערכת וסגן עורך העיתון בשנים 1987-1983. במדורו "אזור הדמדומים", המתפרסם ברציפות מאז 1988, מסקר לוי את הכיבוש הישראלי בשטחים. לוי כותב מאמרי דעה בעיתון ופרסם כמה ספרים על הכיבוש הישראלי.

ראהב, המשרת בכנסייה הלותרנית בבית לחם, ייסד בעיר את מכללת דר אל־קלימה לאמנות ותרבות, המציעה לצעירים הזדמנות לחקור את זהותם הפלסטינית ו"להשתמש בתרבות של חיים כמכשיר התנגדות יצירתית", הוסיפו חברי הוועדה.

הפרס, בסך 75 אלף דולר, נוסד ב־1987 לזכרו של ראש ממשלת שוודיה אולוף פלמה, שנרצח ב־1986. טקס חלוקת הפרס צפוי להתקיים ב־29 בינואר בשטוקהולם. עם הזוכים בפרס בעבר נמנו נשיא צ'כיה ואצלב האוול, מנהיגת התנועה הפרו־דמוקרוטית בבורמה, אונג סאן סו צ'י, וארגון אמנסטי אינטרנשיונל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ