ארגון הלהט"ב האמריקאי חזר בו מביטול מושב ישראלי בכנס גאווה בינלאומי

שלשום הודיע הארגון על ביטול מושב בהשתתפות "הבית הפתוח בירושלים" עקב לחץ שהפעילו פעילים פלסטינים ותנועת החרם על ישראל. מנכ"לית הארגון: ההחלטה לבטל את המושב היתה שגויה

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

הארגון האמריקאי לזכויות להט"ב חזר בו מהחלטתו לבטל מושב בהשתתפות ארגון גאווה ישראלי בכנס גאווה בינלאומי שנפתח היום (רביעי) בשיקגו. National LGBTQ Task force הודיע היום כי חרף לחץ שהפעילו פעילים פלסטינים ותנועת החרם על ישראל - המושב יתקיים כמתוכנן. מנכ"לית הארגון, ריה קארי, הוסיפה כי ההחלטה לבטל את המושב היתה שגויה. 

מדובר באחד הכנסים הגדולים ביותר של הקהילה הגאה בעולם, המתקיים זה 28 שנים, והשנה צפויים להשתתף בו כ-5,000 פעילים למען זכויות להט"ב. ביום שני הודיע ארגון ה-National LGBTQ task force על החלטתו לבטל את המושב בהשתתפות הנציגים הישראלים עקב לחץ שהופעל על ידי פעילים פלסטינים ותנועת החרם. 

פעילים של הארגון האמריקאי שמארגן את הכנס מפגינים בעד נישואים חד-מיניים בוושינגטון, בשנה שעברה
פעילים של הארגון האמריקאי שמארגן את הכנס מפגינים בעד נישואים חד-מיניים בוושינגטון, בשנה שעברהצילום: Elvert Barnes

"אנו מאמינים כי כאשר מתמודדים עם בחירות, עלינו לנוע לכיוון ערך הליבה של הכללה ומתן הזדמנויות לדיאלוג בונה, וביטול קבלת הפנים היה טעות", מסרה קארי והוסיפה כי ההחלטה התקבלה בידי הצוות, וכי חברי ההנהלה לא היו מעורבים בה. "אנו מודעים לכך שההחלטה המקורית שלנו עשתה רושם שאנחנו לוקחים צד בסכסוך מורכב וארוך שנים, אך זו לא היתה הכוונה ובביטול קבלת הפנים פגענו עמוקות באנשים רבים, והיפוך ההחלטה יפגע באחרים", הוסיפה וביקשה להבהיר כי לא התכוונה "לצנזר" את נציגי הבית הפתוח. "אני מתנצלת שהפעולות שלנו הותירו אנשים שחשו מושתקים", אמרה.    

המושב של "הבית הפתוח בירושלים" תוכנן ותואם בידי הארגון היהודי הגאה A Wider Bridge, הפועל בארצות הברית. ישתתפו בו מנכ"לית הבית הפתוח, שרה קלה-מאיר, ורכז המשאבים של הבית הפתוח, תום קנינג. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ