משרד החקלאות מתיר ל"ביו דוג" לשווק את מוצריה, לאחר שהזהיר מפני חומרים מזהמים

לפני חודשיים הזהיר המשרד מפני מציאת מזהמים במפעל לייצור מזון נא לכלבים. המשרד ביצע הערכה מחודשת בנוגע לתנאים והחמיר את הדרישות לקבלת היתר

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
אילן ליאור
אילן ליאור

התיר בשבועות האחרונים לחברת "ביו דוג" לשוב ולשווק מזון לבעלי חיים, לאחר מפני מציאת מזהמים מיקרוביולוגיים בקו הייצור של המפעל בטירת הכרמל.

"ביו דוג" היא אחת משתי חברות בעלות היתר לייצור ושיווק מזון נא לבעלי חיים. בהודעת משרד החקלאות נאמר כי האגף לפיקוח על מזון לבעלי חיים ביצע הערכה מחודשת בנוגע לתנאים לייצור ושיווק מזון נא לחיות מחמד והחמיר את הדרישות לקבלת היתר. המשרד הדגיש כי על החברות לעמוד באחד משני תנאים: בישול המזון או סימונו במילים "יש לבשל את המזון טרם שימוש".

"במקביל לחידוש ההיתר ובמטרה להבטיח את בריאות בעלי החיים ורווחתם ושמירה על בריאות הציבור בשל הרגישות הטמונה במזון נא לכלבים, מפקחי האגף לפיקוח על מזון בעלי חיים מגבירים כאמור את הפיקוח ואת האכיפה על יצרני ומשווקי מזון זה וממשיכים לבצע פיקוח ומעקב אחר הנושא", נכתב בהודעת המשרד. עוד נכתב כי במשרד "קוראים לציבור לדווח אם הסימון הנדרש אינו קריא". 

חברת "ביו דוג", המייצרת מזון טרי לכלבים ולחתולים, הוקמה לפני כשלוש שנים. היא מציעה מוצרי מזון הכוללים בשר, עוף, ירקות ותבלינים. מוצריה נמכרים בחנויות בעלי חיים ברחבי הארץ או מגיעים ישירות לבית הלקוח עם שליח. בראיון שפורסם בעיתון "כלכליסט" בתחילת דצמבר סיפר בעל החברה, עמיקם גולן, כי יש ל"ביו דוג" יותר מ-2,000 לקוחות קבועים. למחרת פרסום הראיון בוצעה הביקורת של משרד החקלאות במפעל וימים ספורים לאחר מכן נאסר על החברה לשווק את מוצריה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ