אביו של סגן הדר גולדין התעמת עם רזי ברקאי: השווה בין משפחות שכולות למשפחות מחבלים

איש גל"צ רזי ברקאי התייחס אתמול בשידור למאבק המשפחות הפלסטיניות להשבת גופות קרוביהם שביצעו פיגועים. גולדין: "אנחנו במאבק להוכיח לעולם שיש הבדלים עצומים בינינו לבין אויבינו"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

שמחה גולדין, אביו של הדר גולדין, התעמת הבוקר (שני) עם שדרן גלי צה"ל רזי ברקאי, שלטענתו השווה בין משפחת גולדין ומשפחת שאול, שגופות בניהן לא הוחזרו מאז "צוק איתן" לפני כשנה וחצי, למשפחות מחבלים שגופות ילדיהן לא הוחזרו. 

אתמול בתוכניתו "מה בוער" בגל"צ, במהלך ראיון עם השר לביטחון פנים גלעד ארדן על מאבק משפחות המחבלים ממזרח ירושלים להחזיר את גופות ילדיהן לקבורה, אמר ברקאי: "תאר לעצמך משפחות ישראליות, שמחכות מחכות מחכות עד בוש שגופות המכרים שלהן יגיעו. מבחינת הרגשות של המשפחות...". משפחותיהם של הדר גולדין ואורון שאול, הגיבו בזעם וטענו שברקאי ערך השוואה לא ראויה. ההורים פנו במכתב לשר הביטחון משה יעלון ולמפקד גל"צ וביקשו להשעות את ברקאי מהגשת התוכנית עד לסיום בדיקה בעניין ההתבטאות, ולחייב אותו להתנצל. 

היום התראיין שמחה גולדין לתוכניתו של ניב רסקין בגל"צ והתעמת עם ברקאי על אמירתו. שמחה גולדין אמר לו: "אנחנו נמצאים במאבק להוכיח לכל העולם שיש הבדלים עצומים בינינו לבין אויבינו, ובגל"צ רזי ברקאי משווה בין משפחת שאול ומשפחת גולדין והרגשות שלהם למשפחות של רוצחים טרוריסטים". ברקאי ניסה להסביר את הרציונל שמאחורי דבריו, אך שמחה גולדין דרש התנצלות. 

ברקאי הסביר כי מטרתו לא היתה להשוות בין הדר גולדין או חיילים אחרים למחבלים פלסטינים, אלא להשוות בין תחושותיהן ורגשותיהן של אמהות שכולות פלסטיניות לאמהות שכולות ישראליות. "אני חושב שאין הבדל", אמר. ההשוואה הכעיסה את שמחה גולדין, שקרא לחיילי צה"ל לשקול אם להמשיך להקשיב לתוכניתו של ברקאי בגל"צ. "אני חושב שאף משפחה שכולה לא יכולה לקבל את מה שרזי אמר עכשיו, וחמור מזה אני חושב שחיילי צה"ל לא יכולים לקבל את זה", לדבריו. 

סגן הדר גולדין וסמל ראשון אורון שאול נפלו במהלך "צוק איתן". גופותיהם מוחזקות עדיין בידי חמאס בעזה מאז המלחמה ברצועה לפני כשנה וחצי. שתי המשפחות דורשות שלא לאפשר החזרת גופות מחבלים נוספות עד שחמאס יסכים להחזיר את גופות יקיריהן.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ