אושרו הטבות לחיילי מילואים: הנחה בארנונה ומועדי בחינות מיוחדים לסטודנטים

עוד הוחלט כי מלגת פר"ח של סטודנטים מילואימניקים תוגדל ב-50%. ההטבות, שעליהן הוחלט בוועדת השרים לענייני מילואים, טעונות אישור הממשלה והמל"ג

ירדן סקופ
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיילי מילואים באימון בדרום, בפברואר אשתקד
ירדן סקופ
גילי כהן

ועדת השרים לענייני מילואים, שהתכנסה היום (שני) לראשונה מזה כמה שנים, החליטה על שורה של הקלות לחיילי מילואים. סטודנטים המשרתים במילואים יזכו למועדי בחינות מיוחדים ולתוספת למלגות. רשות מקומית תוכל להעניק לחייל מילואים פעיל הנחה בארנונה בשיעור של עד חמישה אחוזים ושרת המשפטים תבחן לפטור מילואימניקים מאגרות ומתשלומים בתחומים שונים, בהם מתשלום אגרת רישום משכנתה לדירה ראשונה. ההחלטות יוגשו לאישור הממשלה וההטבות לסטודנטים במילואים טעונות גם אישור המועצה להשכלה גבוהה.

את ההטבות לסטודנטים במילואים יזמו שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ושר החינוך נפתלי בנט. בין השאר הוחלט להגדיל את ב-50% את מלגת פר"ח לסטודנטים שעושים שירות מילואים כך שעשרת אלפים סטודנטים יקבלו תוספת של 1,500 שקלים למלגה.

ההטבות במועדי הבחינות להן זכאים סטודנטים שמשרתים במילואים יינתנו, לפי ההחלטה, לכל סטודנט שעשה שירות מילואים ולא רק למי שעשה שירות מילואים במשך יותר מ-10 ימים, כפי שהיה נהוג עד היום. זכות לבחינה במועד מיוחד תינתן לכל לסטודנט שנעדר מבחינה עקב שירות מילואים, סטודנט שאמור לשרת במילואים במועדי הרישום הרגילים של הקורסים יוכל להירשם מוקדם יותר. עוד הוחלט כי סטודנט ששירת במילואים והפסיד לימודים יזכה בהשלמת חומר ומטלות בקורסים.

"חיילי המילואים הם חומת המגן של החברה הישראלית", אמר שר החינוך ויו"ר המל"ג נפתלי בנט בעקבות ההחלטה. "הם סמל הנתינה והרעות. זה אפילו לא קצה קצהו של מה שמגיע להם – אבל אנחנו בכיוון הנכון".

שר הביטחון יעלון הוסיף: "חובתנו ואחריותנו הן לדאוג שהמערך הזה יוסיף להיות מאומן ומיומן, מוערך ומתוגמל. ההחלטות שהתקבלו היום בוועדת השרים הן נדבך נוסף במימוש המחויבות שלנו למשרתי ומשרתות המילואים, ואנו נוסיף לפעול כדי להגדיל ולשפר את התגמולים המוענקים להם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ