פועל בניין מסין נהרג באתר בנייה באשדוד

הפועל, בשנות ה-50 לחייו, נפל מגובה של חמש קומות. מפקח בטיחות יגיע לאתר רק מחר. מתחילת השנה נהרגו בישראל שבעה פועלי בניין

אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אתר הבנייה בו נהרג הפועל, היום
אתר הבנייה בו נהרג הפועל, היוםצילום: אילן אסייג

פועל בניין נהרג הבוקר (ראשון) מנפילה מגובה באתר בנייה באשדוד. הפועל, אזרח סיני בן 51, נפל מגובה של חמש קומות. המשטרה הודיעה כי פתחה בחקירת התאונה.

מי שומר על פועלי הבניין – סיקור נרחב: סכנה על הפיגומים: כך מופקרים פועלי בניין בישראל / אור קשתי | כשחיסכון חשוב יותר מבטיחות, עובדי הבניין משלמים את המחיר / נעה שפיגל | שמי נידאל, אני עובד בבניין שנים
 ומעולם לא ראיתי פקח / טור אישי | בסך הכל פועלי בניין / מאמר המערכת | אין עניין בפועלי בניין / רועי צ'יקי ארד

הדיווח על נפילת הפועל הגיע למד"א מרחב לכיש בשעה 11:35. חובשים ופאראמדיקים שהגיעו לזירה ברובע מע"ר דרום העניקו לו טיפול רפואי ולאחר ניסיונות החייאה קבעו את מותו.

בני מנלה, מתנדב ביחידת האופנועים של איחוד הצלה סיפר: "כשהגעתי לזירה נתקלתי בפועל זר במצב אנוש ללא הכרה וללא דופק ונשימה, לאחר שנפל מפיגום בגובה רב באתר בנייה. צוות ניידת טיפול נמרץ של מד"א שהגיע לזירה נאלץ לקבוע את מותו".

יין צ'ונגואי, עובד הבניין הסיני שנפל מגובה חמש קומות באתר הבנייה באשדוד

באתר הבנייה בו נהרג הפועל נבנה פרויקט בנייני מגורים של חברת "האחים ישראל". מזכירות החברה באשדוד מסרה כי מנהל הפרויקט לא נכח באתר כאשר התרחש האירוע.
המשטרה מסרה כי כוחות המשטרה החלו בחקירת האירוע, ובמקביל העבירו דיווח לחוקרי משרד הכלכלה והתעשייה.

ממשרד הכלכלה נמסר כי מפקח בטיחות מטעמם יגיע לאתר מחר. לדבריהם, "חקירת האירוע נמצאת באחריות המשטרה על כל היבטי החקירה, לרבות סגירת הזירה, חקירת עדים, איסוף ראיות וכו'. מפקח הבטיחות של משרד הכלכלה אמון על בדיקת היבטי הבטיחות באתר, והגעתו לשטח האירוע אינה מחויבת באופן מיידי".

אתר הבנייה באשדוד, היוםצילום: אילן אסייג

זהו פועל הבניין השביעי שנהרג בתאונות עבודה בישראל מתחילת 2016. בסוף השנה שעברה נערך דיון בנושא בוועדת הרווחה והבריאות של הכנסת, שם אמר נציג מרכז המחקר והמידע בכנסת כי "אין כיום לאף גורם מידע על כלל תאונות העבודה בענף הבניין". לפי נתונים שפרסם לפני כשבועיים משרד הכלכלה, בשנת 2015 נהרגו 35 עובדים בבניין.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ