ירדן סקופ

מרצה במכללת בית ברל, ד"ר ענת רימון אור, פרסמה בדף הפייסבוק אמירות קשות נגד שופטי בג"ץ וייחלה "שייתלו כמו אחרוני הפושעים נגד האנושות". בתגובה לפסיקת בג"ץ שדחתה את בקשת העציר הפלסטיני שובת הרעב מוחמד אלקיק לעבור לבית חולים ברמאללה, כתבה רימון אור כי "בבוא היום יעמדו שופטי בית המשפט העליון לדין על אשמת בגידה בדרגה החמורה ביותר. תקוותי שייתלו כמו אחרוני הפושעים נגד האנושות על כל הזוועות שהם עזרו לעולל לפלסטינים, על עיוותי הדין שחוללו לישראלים, ועל הטיית הדין לטובת עושקי משאבי הטבע”.

הסטטוס של רימון אור, מרצה לפילוסופיה של החינוך, פורסם ביום שישי, בצירוף כתבה על החלטת השופטים, והיום בבוקר (שני) הפיץ אותו יו"ר מועצת יש"ע לשעבר דני דיין בעמוד הטוויטר שלו וכתב "והיום בפינתנו 'כי רק הימין מסית' נארח את ד״ר ענת רימון-אור, מרצה לפילוסופיה של החינוך".

הסטטוס שפרסמה רימון אור, צילום מתוך עמוד הפייסבוק שלה

רימון אור הביעה מאוחר יותר חרטה על מה שכתבה ומסרה כי "בעקבות הסערה שעוררו דבריי, ברצוני להתנצל ולהבהיר: אני לא מקווה למותו של אף אחד. הייתי צריכה לנסח את דבריי במתינות רבה יותר. דברי נאמרו תוך סערת הרוחות של מה שנראה כעיוות דין מסוכן שעלול להוביל לשפיכות דמים באזור. לא אמרתי שיש לעלות עם דחפור על בית המשפט העליון, הכוונה שלי היא שאני מקווה לימים שבהם פסיקות של שופטים מהסוג שהתפרסם בעניינו של אלקיק, ומצבים מהסוג שנוצרו בשעת עדותו של נתניהו בבית המשפט העליון, ייראו כבלתי צודקים ובלתי לגיטימיים. אני גם חוזרת בי: איני מקווה לגזר דין מוות, להפך, אני מקווה גם לחנינה. בכול מקרה, איני קוראת לביצוע מעשים ללא דיון וללא משפט. מה שאמרתי הוא תקווה לימים של פרוצדורות משפטיות תקינות. אני בהחלט תוהה מה יהיה גורל פסיקות שנפסקות היום בימים תקינים יותר". 

מהמכללה האקדמית בית ברל נמסר כי "ד"ר ענת רימון אור מלמדת במוסדות אקדמיים שונים וגם במכללה האקדמית בית ברל. ההתבטאות שלה אינה עולה בקנה אחד עם תפיסת העולם של המכללה. התבטאות זאת הינה במסגרת פרטית ולא במסגרת ההוראה שלה במכללה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ