יעלון: עלינו להיאבק בניסיונות להפוך מתלוננת לנאשמת באמצעות השחרתה

בצל פרשת אופק בוכריס, התייחס שר הביטחון למאבק באלימות נגד נשים בסטטוס שכתב בפייסבוק לרגל יום האשה: "יש להיאבק בכל דרך באלימות נגד נשים על סוגיה השונים, בהטרדות ובפגיעות המיניות"

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

שר הביטחון משה יעלון פרסם הבוקר (שלישי) בחשבון הטוויטר והפייסבוק שלו התייחסות לרגל יום האשה ולמאבק לשילוב נשים ושיפור מעמדן בחברה. לדברי יעלון, על החברה בישראל "להיאבק באופן חסר פשרות – גם חוקית וגם חינוכית – באלימות נגד נשים ובניסיונות להפוך מתלוננת לנאשמת באמצעות השחרתה".

יעלון הוסיף כי החברה הישראלית, ובכללותה מערכת הביטחון, עשתה אמנם כברת דרך בנושא - אך אין בכך די. "גם כיום אין די נשים, מכל העדות והמגזרים, בתפקידים בכירים במשק ובציבוריות בישראל, והשינוי שאנו חווים חייב להימשך, וביתר שאת", כתב יעלון, שהביע תקווה "שנוכחותן של נשים בצמרת, בכל צמרת, תתקבל בטבעיות, כמובנת מאליה". שר הביטחון ציין כי גם כיום נשים מופלות לרעה, והמטרה היא שישתלבו יותר, ירוויחו יותר, ויחדרו "את המועדונים הסגורים שמאוכלסים בידי גברים, חלקם פחות מוכשרים ומוצלחים מהן, אך עצם היותם גברים מעניק להם עדיפות".

בצל החשדות נגד תא"ל אופק בוכריס, החשוד באונס ובמעשי סדום בחיילת שהיתה כפופה לו, התייחס יעלון גם לחשיבות במאבק באלימות נגד נשים. "עלינו להוסיף ולהיאבק באופן חסר פשרות ובכל דרך - גם חוקית וגם חינוכית - באלימות נגד נשים על סוגיה השונים, בהטרדות ובפגיעות המיניות כלפיהן, ובניסיונות להפוך מתלוננת לנאשמת באמצעות השחרתה", כתב שר הביטחון. "אף לא אחד מאיתנו מבין באמת מה מתחולל בנפשה של מי שחוותה אלימות, הטרדה או פגיעה מינית".

אתמול עבר בוכריס בדיקת פוליגרף במצ"ח, בשל החשד כי אנס וביצע מעשי סדום ומעשים מגונים בחיילת ששירתה תחת פיקודו. בוכריס ענה בשלילה על השאלות שניסחו החוקרים ושהתייחסו למעשים מיניים שביצע על פי החשד במתלוננת. עורכי דינו טרם קיבלו את תוצאות הבדיקה. אמש דווח בחדשות ערוץ 2 כי גם המתלוננת עברה בדיקת פוליגרף בשבוע שעבר. עורכת הדין שלה סירבה להתייחס לנושא.

בתגובה לדברי יעלון אמרה היום ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) כי "בדבריו הברורים והצלולים על זכותן של נשים, על גופן ועל כבודן ועל המאבק לשוויון הוא משדר מסר חשוב ביותר לנשים בכלל ולחיילות צה"ל בפרט. אלה הדברים היחידים הראויים ביום זה, שבו מתחוללת מהפכה של ממש, נשים יוצאות מאפלת הבושה ומתייצבות מול מי שפגעו בהן, גם אם מדובר באנשים רבי כח. מצער מאוד שהמנהיג הפוליטי היחיד שבחר לומר את הדברים באומץ הוא שר הביטחון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ