הרב הראשי הספרדי: אסור לגויים לגור בארץ ישראל

בדרשתו השבועית טען הרב יוסף כי מקור האיסור בהלכה, וכי שלטון תקיף יותר היה שולח אותם לסעודיה. לדבריו, גויים חיים כיום בארץ כדי לשרת את היהודים: "מי יהיו כל העוזרים שלנו?"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הרב יצחק יוסף באזכרת אביו הרב עובדיה יוסף, בשנה שעברה
הרב יצחק יוסף באזכרת אביו הרב עובדיה יוסף, בשנה שעברהצילום: ליאור מזרחי

הרב הראשי הספרדי, יצחק יוסף, טען בדרשה השבועית שנשא אמש (שבת) כי לפי ההלכה, אסור לגויים לגור בארץ ישראל. בהקלטה ששודרה היום בערוץ 10, נשמע הרב אומר: "לפי ההלכה – אסור לגוי לגור בארץ ישראל. רק אם קיבל עליו שבע מצוות בני נוח".

לדבריו, "אם הוא לא מוכן לקבל על עצמו אחת מהן שלא יתאבד, הוא לא מוכן לקבל על עצמו את זה, שולחים אותו לסעודיה". הרב הוסיף כי "אם היתה ידנו תקיפה, אם היה לנו כוח שלטון, גויים לא צריכים לגור בארץ ישראל. אלא מה, ידנו לא תקיפה. מחכים למשיח צדקנו, שתהיה הגאולה השלמה והאמתית ואז יעשו את זה". לדבריו, הסיבה בגינה גרים גויים בישראל היא על מנת לשרת את תושביה היהודים: "מי יהיו השמשים? מי יהיו כל העוזרים שלנו? לכן משאירים אותם פה בארץ".

לפני כשבועיים דן הרב הראשי בדרשתו השבועית בגל הטרור. "מגיע מישהו עם סכין – מצווה להרוג אותו", אמר יוסף. "הבא להורגך השכם להורגו. לא להתחיל לפחד עם כל מיני... שיעשו עליו אחר כך בג"ץ, או יבוא איזה רמטכ"ל ויגיד משהו אחר... זה גם מרתיע אותם. ברגע שמחבל יודע שאם הוא בא עם סכין הוא לא חוזר חי, זה ירתיע אותם. לכן מצווה להרוג אותו". 

בדרשתו יוסף התייחס לדברים שאמר איזנקוט בחודש שעבר, כאשר נפגש עם תלמידים בבת ים. במהלך המפגש ביקש אחד מהתלמידים מהרמטכ"ל להתייחס להוראות הפתיחה באש, שלטענתו מסכנות את החיילים. איזנקוט השיב כי ההוראות מספקות, והוסיף כי "צה"ל לא יכול לדבר בסיסמאות, כמו 'הבא להורגך השכם להורגו'. אני לא רוצה שחייל ירוקן מחסנית על נערה עם מספריים". הדברים עוררו על איזנקוט ביקורת מצד ח"כים בבית היהודי ובליכוד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ