ארגון המורים: נערכים לביטול הפעילויות מחוץ לבתי הספר אחרי פסח

כחלק מסכסוך העבודה שהכריז ארגון המורים בבתיה"ס העל יסודיים - לא יתקיימו טיולים, ביקורים בתיאטראות ומוזיאונים ועוד. בארגון מנהלים מו"מ מזה כשנה על תנאי העסקתם של מורים

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ

ארגון המורים הודיע אתמול (ראשון) למורים בבתי הספר העל יסודיים כי הכריז על סכסוך עבודה וכי עליהם להיערך לביטול כל הפעילויות מחוץ לכותלי בית הספר לאחר חופשת הפסח.

בארגון מנהלים משא ומתן מזה כשנה על כמה סוגיות, ובהן: תנאי העבודה של מורי של"ח שלא מקבלים תוספות שכר; קשיים שנוצרו בעבודת המורים בשל רפורמת למידה משמעותית ובהם בלבול סביב חלוקת החומר ל-30% הערכה חלופית ו-70% בערכה חיצונית; תלונות של מנהלים על ריבוי טפסים וביקורת בעקבות כניסת הרפורמה.

בהודעה שפורסמה באתר הארגון כתב היושב ראש רן ארז: "על מנת לאפשר לכם להתארגן, אנחנו מודיעים בזאת שהחל מתום חופשת הפסח, אין לקיים יציאות מחוץ לכותלי ביה"ס לשום מטרה, למעט ימי שדה של של"ח. מדובר על איסור יציאות לטיולים, מסעות, מסע ישראלי, תיאטראות, בתי קולנוע, מוזיאונים, גיחות של של"ח וכדומה. הודעה זו נשלחת אליכם מבעוד מועד, על מנת שתוכלו להתארגן ולבטל יציאות בזמן, או לא להתחייב וזאת כדי לא לגרום נזק כלכלי לתלמידים, להורים ולביה"ס". 

"ללא כל קשר להודעה זו", הוסיף ארז, "העיצומים עליהם הכרזנו עד כה נמשכים: אין להדפיס שעון נוכחות, אין לדרוש דיווח מהמורים על נוכחותם בביה"ס, אין לקיים כל קשר עם משרד החינוך למעט דיווחי שכר של מורים, אין להשתתף בכנסים של משרד החינוך, אין לבצע כל פעילות נוספת ללימודים עצמם, כגון, מחויבות אישית וכדומה".

לפני כשנה השביתו המורים העל יסודיים המאוגדים בארגון את הפעילויות מחוץ לכותלי בית הספר במשך מספר חודשים. בארגון דרשו אז ממשרד החינוך להסדיר את עניין האחריות הפלילית של מורים על חייהם ושלומם של תלמידים בטיולים. המורים דרשו שתוסר מהם האחריות הפלילית, לאחר שנפתחה מחדש חקירת מותו של תלמיד בחמי טבריה ב-2009.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ