בוטלה השביתה שתוכננה מחר בבתי הספר העל יסודיים

ארגון המורים חזר בו מכוונתו להשבית את הלימודים בעקבות פגישה שערך עם משרדי החינוך והאוצר. השביתה תוכננה במחאה על עומס עבודה ותנאי העסקה של מורי השל"ח

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ארגון המורים העל יסודיים חזר בו מכוונתו להשבית מחר (חמישי) את הלימודים בבתי הספר העל יסודיים בין השעות 08:00 ל-11:00 בבוקר. השביתה תוכננה במחאה על העומס שנוצר בעקבות רפורמת "למידה משמעותית" ועל תנאי ההעסקה של מורי השל"ח ומדריכים.

מארגון המורים נמסר כי "משרד החינוך לקיים היום משא ומתן לבירור הסוגיות שבסכסוך. התקיימה ישיבה עיניינית בהשתתפות משרד החינוך, משרד האוצר, מרכז השלטון המקומי וארגון המורים - וסוכם לתת הזדמנות נוספת למשא ומתן, לפתרון הבעיות הקיימות עד לתום חופשת הפסח".

טרם ביטול השביתה, כתב יו"ר ארגון המורים רן ארז כי "עד כה ניסה ארגון המורים לפתור את בעיות המורים בדרכי נועם ובמשא ומתן, אך על רקע התנהלות משרד החינוך, הגיע הזמן לפעול בכל הכלים שבידינו כאיגוד מקצועי".

בתגובה להכרזת השביתה במשרד החינוך מסרו ש"אין לנו מושג על מה ההשבתה" וציינו כי "רצף ההשבתות יוצר פגיעה בשטף הלמידה השנתית ובהכנות לקראת הבגרויות".

במשרד החינוך הדגישו כי "לארגון המורים אין כל עילה להשבתה שכן הארגון חתום על הסכמים קיבוציים בהם התחייב לשקט תעשייתי עד לתאריך ה- 31.8.2017. כמו כן, בחודשים האחרונים קיים משרד החינוך עשרות פגישות עם נציגי ארגון המורים. לצד הפגישות, מקיימים המשרד והארגון, כמעט מדי יום חלופת מכתבים. לראיה, לפני כעשרה ימים נפתרה סוגית האנגלית וכן גובש מתווה לרפורמה עם מורי השל"ח. גיבוש המתווה בנושא הדרכה מצוי לקראת סיום. כל אלה קודמו למרות קריאתו של הארגון לנתק מגע עם משרד החינוך".

בארגון הכריזו על סכסוך עבודה לפני מספר חודשים. הם מוחים על מספר סוגיות, בהן העומס הרב המוטל על מנהלים והבלבול שנוצר בעקבות רפורמת ״למידה משמעותית״, שקבע שר החינוך לשעבר שי פירון ולפיה 30% מהציון הסופי של מרבית המקצועות בתעודת הבגרות ייקבעו על פי הערכה חלופית שאינה מבחן בגרות או מגן. סיבה נוספת לסכסוך העבודה היא תנאי ההעסקה של מורי השל״ח ומדריכים. 

בהודעת הארגון בעמוד הפייסבוק שלהם, כתב ארז כי "זה יותר משנה וחצי שאנחנו מנהלים מו"מ עם משרדי החינוך והאוצר לקידום פתרון מספר בעיות אותן פרטנו בפניותינו אליכם. המו"מ והשיחות אותן ניהלנו עם משרדי החינוך והאוצר, לא קידמו את פתרון הבעיות. הובטח לנו ביום חמישי האחרון כי תוך ימים ספורים, מנכ"לית המשרד, הגב' מיכל כהן, תתייחס לתביעותינו הצודקות. לצערי הרב לא קיבלנו כל התייחסות ממשרד החינוך".

ביום ראשון הודיע הארגון למורים בבתי הספר העל יסודיים כי עליהם להיערך לביטול כל הפעילויות מחוץ לכותלי בית הספר לאחר חופשת הפסח.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ