רוב מעונות היום: לא נפתח את ההרשמה כסדרה ביום ראשון

ראשי ויצ"ו, נעמת, אמונה, נאות מרגלית ונשי חירות הודיעו כי הם חוששים מקריסת הענף ודרשו נקיטת צעדי חירום לפתרון הבעיות. ב"התחלה חכמה" ההרשמה תיפתח כסדרה

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ

ראשי הארגונים החברתיים המפעילים מעונות יום לגיל הרך ויצ"ו, נעמת, אמונה, נאות מרגלית ונשי חירות, הודיעו היום (חמישי) כי בניגוד למתוכנן, לא יפתחו את ההרשמה לשנת הלימודים הבאה (תשע”ז) ביום ראשון הקרוב. עם זאת, רשת המעונות של החברה למתנ״סים ״התחלה חכמה״, השלישית בגודלה, הודיעה כי כן תפתח את ההרשמה כסדרה.

הארגונים הסבירו כי הם חוששים מקריסה קרובה של הענף, בשל ״התנהלותו הבלתי מקצועית של משרד הכלכלה, אשר אינו נותן מענה למחסור העצום במקומות לילדים במעונות ומייצר מצוקה בלתי נסבלת בגיוס ובשימור עובדות. על אף ההתראות שניתנו בעבר, העניין לא טופל והמצב מחמיר״.

מעון יום של נעמת באשדוד, בדצמבר האחרוןצילום: אילן אסייג

הארגונים דורשים ממשרד הכלכלה וממשלת ישראל לנקוט צעדי חירום לפתרון מצוקת כוח האדם ולשיפור התקינה במעונות: להגדיל את מספר הילדים במעונות, בכדי לתת מענה מיידי וזמני למצוקת המחסור במסגרות לגיל הרך, ולהסיר חסמים ביורוקרטיים לפתיחת כיתות ומעונות נוספים ולהגדלת התקציב להפעלת המעונות בצורה ראויה.

יו״ר תנועת אמונה, ליאורה מינקה, אמרה כי ״אנחנו מתריעים כבר חודשים ארוכים על ליקויים ותקלות במעונות והדברים לצערנו לא מתקדמים. לפני 3 שבועות שלחנו מכתב והסברנו שלא נוכל להמשיך לקחת אחריות על חינוך ילדי ישראל. הדבר הראשון הוא הקושי האדיר במציאת כוח אדם. הרגולציה עלינו הולכת ומחמירה, אבל לא משפרים את מעמדן ושכרן של המטפלות. אנחנו לא עומדים בלחצים של ההורים והמשרד כל שנה מצמצם את מספרי הילדים. לו היו בונים עוד מעונות אפשר היה לתת מענים״.

לדברי מינקה, בעת האחרונה הודיעו ארגונים חברתיים שמחזיקים מעונות יום בפריפריה על סגירת מעונות, בהם 9 מעונות של ויצ״ו שייסגרו לקראת השנה הבאה. גם באמונה שוקלים סגירה של מספר מעונות, למרות שהם בתפוסה מלאה. ״יש פה שבר גדול ולמרות שאנחנו זועקים המון זמן, אנחנו לא נענים בכלל״, אמרה מינקה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ