עובדי שירותי הרווחה והביטוח הלאומי ישבתו היום בכל הארץ

במשרד הרווחה ובכל לשכות הרווחה בארץ לא תהיה קבלת קהל ולא יינתן מענה טלפוני על רקע פגיעה בתנאי העובדים. בביטוח הלאומי ישבתו העובדים במחאה על הוצאת השוטרים מהסניפים

לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עיצומים במוסד לביטוח לאומי בתל אביב. ארכיון
עיצומים במוסד לביטוח לאומי בתל אביב. ארכיוןצילום: אריאל שליט

כ-2,000 עובדי משרד הרווחה בכל הארץ צפויים לפתוח היום (שלישי) בעיצומים במחאה על פגיעה בתנאי העסקתם. גם סניפי הביטוח הלאומי ימשיכו היום את שביתתם, שהחלה אתמול בשל הוצאת השוטרים מהסניפים.

במשרד הרווחה ובכל לשכות הרווחה בארץ לא תהיה קבלת קהל ולא יינתן מענה טלפוני. העובדים פתחו בעיצומים בשל פגיעה בתנאי עבודתם: קיצוץ משמעותי בהחזרי הנסיעות לעובדים, פגיעה במתן הלוואות מסובסדות לעובדים הזקוקים לסיוע והעסקתם של עובדים בדרך של חוזים אישיים.

"הפקירו את העובדים הסוצאליים", אמרה יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים במשרד הרווחה, מזל גולן. "דרגות השכר נמוכות, מרוויחים כ-6,000 שקל, אבל נדרשים לשלם מכספנו על דלק. אנחנו לפני חג, ויש משפחות של עובדים סוציאליים שלהן בעצמן אין כסף".

בביטוח הלאומי ימשיכו העובדים את שביתתם במחאה על כך שגם היום לא יוצבו שוטרים בסניפים. באחרונה הוחלט על הפסקת הצבתם של השוטרים. בשנה שעברה טיפלו השוטרים המוצבים בסניפים ביותר מ-730 אירועי אלימות, עלייה של כ-12% לעומת השנה הקודמת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ