עשרה בני אדם נעצרו בערב פסח בדרכם להקריב קורבן לפסח בהר הבית

בין העצורים פעיל "כך" נועם פדרמן ופעיל "חוזרים להר" רפאל מוריס. לשניים הוצאו עוד לפני החג צווי הרחקה שאסרו עליהם להגיע לירושלים

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

משטרת ירושלים עצרה בערב פסח עשרה חשודים בניסיון להעלות קורבן פסח בהר הבית, ותפסה בעיר העתיקה ארבעה גדיים שהיו אמורים לשמש למטרה זו. בין העצורים היו פעיל "כך" נעם פדרמן, המנסה בכל שנה להגיע להר עם קורבן, ופעיל תנועת "חוזרים להר" רפאל מוריס. לשניים הוצאו עוד לפני החג צווי הרחקה שאסרו עליהם להגיע לירושלים, והם נחקרו גם על הפרת הצווים. זמן קצר לפני מעצרו אמר רפאל מוריס: "שום צו לא ימנע מאתנו לקיים את המצווה הכל כך חשובה הזו. אם היו חושבים לבטל את מצוות ברית המילה המדינה היתה סוערת. קורבן פסח היא לצערנו מצווה שנשכחה. אם רוצים לעצור אותנו יצטרכו יותר מאשר לתת לי צו". מלבדם פרדמן ומוריס עצרה המשטרה שלושה קטינים שנתפסו עם קופסת קרטון שבתוכה גדי.

מבחינת הפעילים למען המקדש חג הפסח הוא התאריך החשוב ביותר, שבו הם מבקשים להעלות קורבן. לדברי "חוזרים להר", השתתפו השנה עשרות בני אדם בניסיונות להקריב קורבנות בהר. ביום שני האחרון קיימו פעילי תנועות המקדש את התרגול השנתי להקרבת קורבן הפסח, שנערך בהר הצופים, באתר הצופה להר הבית. באירוע השתתפו מאות בני אדם ובהם גם חבר הכנסת מיקי זוהר (הליכוד).

טקס זבח קורבן פסח של נאמני הר הבית בירושלים, בחודש שעברצילום: גיל כהן-מגן

משטרת ירושלים נערכה בימים האחרונים בכוחות מתוגברים, בעיקר סביב הר הבית והעיר העתיקה, מחשש להתגברות המתיחות בחג. השבוע יתגברו מאות שוטרים את הכוחות בעיר. בימי החג צפויים לבקר בירושלים מאות אלפי בני אדם. שיא ההיערכות הביטחונית צפוי מחר, אז ייערך ברחבת הכותל המערבי טקס ברכת הכהנים, שבו מצטופפים ברחבה עשרות אלפים. ממשטרת ירושלים נמסר כי היא "נוקטת במלאכת מחשבת של איזונים, על מנת לאפשר לכלל המתפללים משלושת הדתות לממש את חופש הדת והפולחן, בצד השמירה על שלומם וביטחונם האישי ומצפה שהשיח הציבורי בתקופת החג יתאפיין בסובלנות וכבוד הדדי".

נועם פדרמן
נועם פדרמן, לא נתן לצו המניעה לעצור אותוצילום: אמיל סלמן / ג'יני

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ