נערים התקיפו זוג הומואים באילת

הנערים ניפצו בקבוקי זכוכית על גופם של בני הזוג. המשטרה: נראה שהיתה זאת תקיפה הדדית

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

זוג הומואים הותקף על ידי נערים ביום חמישי בלילה באילת, המשטרה עיכבה לחקירה שישה חשודים במעשה. בעקבות התקיפה שלח יו"ר הפורום הגאה בתנועת "מרצ" מכתב למפכ"ל המשטרה בו הפציר בו לאתר את הנערים ולמצות עמם את הדין.

עידן יוסף-ימין, אחד מהמותקפים, סיפר בשיחה עם "הארץ" כי הוא ובן זוגו בילו בבר "הביטלס" בעיר, אז החלה חבורת נערים, לאחר שזיהתה כי הם זוג הומואים, להקניטם ולתקוף אותם על רקע נטייתם המינית. הצעירים קיללו את הזוג עד שעזבו יחד עם שתי חברות את הבר. האירוע נמשך גם מחוץ לבר, כאשר בקבוקי אלכוהול מזכוכית נופצו על ראשו וגבו של בן הזוג, שאינו מעוניין להיחשף. לדברי יוסף-ימין, לאחר שהנערים הכו אותם, הם נמלטו אל תוך מלון קלאב הוטל בעיר. בני הזוג סבלו מחבלות בכמה מקומות בגופם, ופנו אל תחנת המשטרה להגיש תלונה. מאז, לא נוצר קשר בין המשטרה בין יוסף-ימין בקשר לתלונתו.

בפוסט בפייסבוק שפירסם יוסף-ימין וזכה לתהודה רבה, הוא התרעם על אופן הטיפול של המשטרה באירוע. לטענתו, לאחר שהובהר להם כי המשטרה לא הצליחה לאתר את הנערים במצלמות האבטחה של מלון קלאב הוטל, הטיח חוקר בימין ובבן זוגו כי במצלמת האבטחה של הבר נראה כי בן זוגו זרק משהו על חבורת הנערים. יוסף-ימין מבהיר כי אחרי שהנערים הציקו להם, ולפני שהם פנו ללכת מהבר, בן זוגו "זרק אבן חצץ קטנה עליהם. הם לא ממש שמו לב לזה". כך או כך, יוסף-ימין דוחה כי זה מה שהצית את הקטטה, ואומר כי הנערים תקפו אותם לאחר שענה להקנטות שלהם.

בעקבות האירוע, ובעקבות אירוע נוסף שהתרחש ברחובות בשבוע שעבר בנסיבות דומות, פנה דרור מזרחי, יו"ר הפורום הגאה בתנועת "מרצ" אל המפכ"ל רב-ניצב רוני אלשיך. "שני המקרים המבהילים הללו אירעו בסמיכות אחד לשני, ומצטרפים למגמה הולכת וגוברת של ערעור תחושת הביטחון האישי שחווים הומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים בישראל", כתב במכתבו. "גם היום, פחות משנה לאחר הרצח במצעד הגאווה בירושלים באוגוסט החולף, וכשבע שנים לאחר הרצח המחריד ב'ברנוער' בתל אביב, מדינת ישראל ומשטרת ישראל נכשלו בלספק לציבור הלהט"בי את תחושת הביטחון הרצויה, ולוודא כי ביטחונם האישי יובטח".

בקבוק הזכוכית שנופץ על בני הזוג
בקבוק הזכוכית שנופץ על בני הזוגצילום: עידן יוסף-ימין

מזרחי דרש מאלשיך "לפעול ביתר שאת על מנת לאתר את התוקפים מהאירוע באילת, ולמצות את הדין באופן שלא רק יעשה צדק, כי אם יעביר שדר בלתי משתמע לשני פנים באשר לחומרת המעשים ולהוקעה החברתית הנדרשת כלפי כל המעז להרים יד על רעהו בשל זהותו אשר תהא — המינית, המגדרית, הלאומית או האתנית".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "האירוע נמצא בחקירה, מבירור עד כה נראה כי מדובר בתקיפה הדדית. יש מעוכבים והמשטרה ממשיכה בחקירה לבירור פרטי המקרה". עוד נאמר מהמשטרה כי "ההתמהמהות שלהם בהגשת התלונה הקשתה בהתחלה על המשטרה לאתר מייד את החשודים האחרים בשטח". בני הזוג דוחים את טענת המשטרה: "ניגשנו לתחנת המשטרה מיד אחרי הארוע, התעכבנו במקום כדי להתאושש, והמתנו במשך שעות לחוקר שיקח מאיתנו הצהרה". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ