מועצת התלמידים הארצית: נשבית את הלימודים בתיכונים בימים שלישי ורביעי

התלמידים מוחים על עיצומי ארגון המורים העל-יסודיים, שביטל את הפעילות מחוץ לכותלי בתי הספר ואת הטיולים שנתיים, ועל שביתתם הממושכת של בוחני הנהיגה

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תלמידים מטיילים באזור הסטף בירושלים, בשנה שעברה
ירדן סקופ

מועצת התלמידים הארצית הודיעה הבוקר (ראשון) כי תשבית את הלימודים בתיכונים בימים שלישי ורביעי, במחאה על שביתת בוחני הנהיגה הנמשכת קרוב לחודש וחצי ועל העיצומים שנוקט ארגון המורים העל-יסודיים שהודיע כי מוריו לא יקיימו פעילויות מחוץ לכותלי בית הספר לאחר חופשת הפסח ובכלל זה טיולים שנתיים.

במסיבת עיתונאים שכינסו חברי מועצת התלמידים הארצית הם סקרו את ניסיונותיהם לפתור את מצוקת מבחני הנהיגה המעשיים ולבטל את הנחייתו של יו"ר ארגון המורים רן ארז, האוסרת על קיום פעילויות מחוץ לכותלי בית הספר. ארז נימק את הנחייתו בתנאי העבודה הירודים של מורי השל"ח. באחרונה נחתם הסכם העסקה חדש למורי השל"ח בין משרד החינוך להסתדרות המורים - הסכם שארז התנגד לו וניסה למנוע את חתימתו.

יו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית אליאב בטיטו אמר כי "נראה כי ישנו ציבור של שבע מאות וחמישים אלף בנות ובני נוער שנשכחים ונשכחות במדינת ישראל - אם על ידי ועדי העובדים השונים ואם על ידי משרדי הממשלה". בטיטו הוסיף כי "השביתה היא רק צעד נוסף בנושא אך אינו הצעד האחרון", והבטיח כי אם לא יימצא פתרון עד יום שלישי בערב, השביתה תוארך ליום נוסף - יום רביעי. "איננו נגד ועדי העובדים ואיננו נגד משרדי הממשלה, אך אנו קוראים לשינוי המדיניות הפגומה בה מתנהלים סכסוכי העבודה במדינה", סיכם.

במועצת התלמידים הארצית אמרו עוד כי ביום השביתה יתקיימו בשיתוף החברה להגנת הטבע טיולים אלטרנטיביים בשלושה מוקדים ברחבי הארץ - בצפון, במרכז ובדרום. ההרשמה לטיולים היא דרך עמוד הפייסבוק של המועצה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ