שביתת תלמידי התיכון תימשך גם מחר

בית הדין הארצי לעבודה לא הוציא צו מניעה לעיצומי ארגון המורים העל-יסודיים שביטלו טיולים ופעילויות מחוץ לכותלי בתי הספר, ולכן גם התלמידים ממשיכים בשביתתם

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנה של תלמידי תיכון נגד ארגון המורים, בשנה שעברה
הפגנה של תלמידי תיכון נגד ארגון המורים, בשנה שעברהצילום: דודו בכר

מועצת התלמידים הארצית הודיעה הערב (שלישי) כי השביתה בתיכונים תימשך גם מחר, זאת בין היתר משום שבית הדין הארצי לעבודה לא הוציא צו מניעה נגד העיצומים שנוקט ארגון המורים העל-יסודיים שנמנע מקיום טיולים ופעילויות מחוץ לכותלי בתי הספר. שביתת התלמידים היא במחאה נגד עיצומי המורים ושביתת בוחני הנהיגה

בדיון שנערך הערב בבית הדין הארצי לעבודה בבקשת משרד החינוך להוציא צווי מניעה להשבתת הטיולים והפעילויות הציעה השופטת רונית רוזנפלד שהצדדים יקיימו הידברות, אך ראש ארגון המורים רן ארז סירב לכך. בעקבות הסירוב ביקשה השופטת את תגבות המשרד עד השעה חמש בערב מחר, אז יוחלט אם לקיים דיון נוסף בנושא. 

במשרד החינוך טוענים כי אינם יודעים מה העילה לשביתה ולכן אין לקיימה. ארגון המורים השיב לבית המשפט כי משרד החינוך נוהג "תוך סילוף חמור של העובדות… ותוך נקיטת לשון מיתממת". עוד נכתב כי המדינה מתדרכת את מועצת התלמידים הארצית כיצד "לתקוף ולהשניא על הציבור את ארגון המורים ועושה שימוש במעמדה כמי שמתקצבת את מועצת התלמידים כדי לעשות שימוש בתלמידים כדי לנגח את המורים".

הארגון טוען כי השיבושים מידתיים וכי הם חלים למעשה רק על תלמידי שכבת י', משום שתלמידי י"א וי"ב נמצאים בעיצומה של תקופת הבגרויות ואינם מקיימים עוד פעילויות מחוץ לכותלי בית הספר. עוד מבהיר הארגון כי בניגוד לדברי משרד החינוך, השביתה אינה פוגעת בפעילויות הקשורות ליום השואה, יום הזיכרון ויום העצמאות.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ