שביתת התלמידים תימשך גם ביום שני

מועצת התלמידים הארצית הודיעה כי לא יתקיימו לימודים באשדוד, גבעת שמואל, הרצליה, עמק יזרעאל וקריית שמונה. זאת, במחאה על השבתת הטיולים והפעילויות מחוץ לבתי הספר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מועצת התלמידים הארצית הודיעה היום (ראשון) כי גם מחר תימשך שביתת התלמידים ביישובים שונים, במחאה על השבתת הטיולים והפעילויות מחוץ לבתי הספר. מחר יושבתו הלימודים באשדוד, גבעת שמואל, הרצליה, עמק יזרעאל וקריית שמונה.

שביתת התלמידים נערכת במחאה על עיצומי ארגון המורים העל-יסודיים, שהודיע כי לאחר חופשת הפסח ישבית את הטיולים השנתיים והפעילויות מחוץ לבתי הספר. בארגון טוענים שמשרד החינוך מסרב להידבר עם המורים ברצינות על סוגיות שונות הנוגעות לתנאי העסקתם, ולכן לא נותרה להם ברירה אלא לנקוט עיצומים.

תלמידים מירושלים מקיימים טיול מחאה בסטף, בשבוע שעבר
תלמידים מירושלים בטיול מחאה בסטף, בשבוע שעברצילום: אוליבייה פיטוסי

בימים שלישי ורביעי בשבוע שעבר הושבתו הלימודים בכל התיכונים בארץ. היום הושבתו הלימודים ברמת גן, ראש העין, אופקים, יקנעם ודיר אל-אסד.

בדיון בבית הדין הארצי לעבודה בבקשת משרד החינוך להוציא צווי מניעה להשבתת הטיולים והפעילויות, הציעה השופטת רונית רוזנפלד שהצדדים יקיימו הידברות, אך ראש ארגון המורים רן ארז סירב לכך. בעקבות הסירוב ביקשה השופטת את תגובת משרד חינוך על מנת להחליט אם לקיים דיון נוסף בנושא. עד כה לא הכריע בית המשפט בסוגיה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ