ירדן סקופ

בית הדין הארצי לעבודה, בראשות הנשיא יגאל פליטמן, קבע היום (רביעי) כי יש להיעתר לבקשת המדינה והורה על צו מניעה נגד עיצומי ארגון המורים. בהחלטה נכתב כי "ניתן בזה צו מניעה המורה על ארגון המורים שלא להשבית כלל את הפעילויות החוץ בית ספריות ובכלל זה היציאה לטיולים וביצוע בחינות הבגרות המבוצעות מחוץ לכותלי בית הספר. על ארגון המורים להורות לכלל עובדי ההוראה הנוקטים בעיצומים מכוח הוראתו זו להימנע מעיצומים". בעקבות ההחלטה, תסתיים גם ההשבתה של הלימודים על ידי מועצת התלמידים הארצית.

בתגובה להחלטה מסר ארגון המורים: "הארגון ימשיך להגן על זכויות המורים ולהאבק בכל דרך חוקית למען זכויותיהם. לא ניתן למשרד החינוך והאוצר להפקיר את מורי ישראל ולפטור בדמגוגיה זולה את זכויות המורים. אנחנו מצרים על ההחלטה של ביה"ד מהיום שכן זה ידרבן את משרד החינוך והאוצר להמשיך לפגוע בתנאי העבודה והשכר של המורים".

בית ספר סלומון, ארכיוןצילום: זאב שטרן

ארגון המורים הודיע לפני כחודש וחצי למורים בבתי הספר העל-יסודיים כי הכריז על סכסוך עבודה וכי עליהם להיערך לביטול כל הפעילויות מחוץ לכותלי בית הספר לאחר חופשת הפסח. בארגון מנהלים משא ומתן מזה כשנה על כמה סוגיות, ובהן: תנאי העבודה של מורי של"ח שלא מקבלים תוספות שכר; קשיים שנוצרו בעבודת המורים בשל רפורמת למידה משמעותית ובהם בלבול סביב חלוקת החומר ל-30% הערכה חלופית ו-70% בערכה חיצונית; תלונות של מנהלים על ריבוי טפסים וביקורת בעקבות כניסת הרפורמה.

בשבוע שעבר פנה משרד החינוך לבית הדין לעבודה בבקשה להוציא צווי מניעה נגד העיצומים. במשרד אמרו כי העיצומים פוגעים בפעילויות החינוכיות העוסקות באירועים המקודשים לחברה הישראלית - יום הזיכרון לשואה ולגבורה, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ויום העצמאות. מועצת התלמידים הארצית הודיעה במקביל כי בתגובה לעיצומי ארגון המורים תשבית את הלימודים בתיכונים ביום שלישי, ואולי גם ביום רביעי.

במשרד החינוך אמרו כי לארגון המורים אין כל עילה להשבתה, מאחר שהארגון חתום על הסכמים קיבוציים בהם התחייב לשקט תעשייתי עד ל-31.8.2017

במחאה על עיצומי ארגון המורים, משביתה מועצת התלמידים הארצית את הלימודים ביישובים שונים. השבוע הושבתו הלימודים באשדוד, גבעת שמואל, הרצליה, עמק יזרעאל וקריית שמונה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ