שוטרי מג"ב תועדו תוקפים עובד מרכול ערבי במרכז תל אביב

השוטרים, שהסתובבו ללא מדים בכיכר רבין, הבחינו בעובד, פנו אליו וביקשו שיזדהה. משסירב להציג בפניהם תעודה, החלו להכותו. ניידות שהגיעו לזירה עצרו את העובד בחשד לתקיפת שוטרים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עובד מרכול במרכז תל אביב הותקף קשות היום (ראשון) על ידי שלושה שוטרי מג"ב. שוטרים ממשמר הגבול המשרתים באזור תל אביב הסתובבו ללא מדים בכיכר רבין, כשהבחינו בערבי יוצא מהמרכול. הם פנו אליו וביקשו שיזדהה, משום שסברו כי מדובר בשוהה בלתי חוקי, אך העובד סירב להציג בפניהם תעודה. משסירב, החלו השוטרים להכותו.

ארז קריספין, שהיה עד לאירוע, כתב בפייסבוק: "עובד ערבי בסופר יודה יוצא להשליך את הזבל, ניגש אליו בחור עם מכנסיים קצרים ואומר לו תראה לי תעודת זהות, התעודות זהות בפנים מי אתה? הוא לא מסיים להגיד והוא חוטף מכות רצח, אבל רצח, ממנו וחבר שאתו, מכות שלא ראיתם בחיים, שיניים עפות באוויר, הערבי מרוסק".

קריספין הוסיף: "לקשישה ששואלת אותם למה הם עושים ככה הם צועקים 'לכי תזדייני מפה לפני שנגמור גם אותך' (כשיש עדים מסביב), משטרה מגיעה ומצטרפת לשני הפורעים וממשיכים להכות אותו. הכל כולל הקללות לקשישה קורה כשיש עדים מסביב. אני באמת לא יודע אם הערבי חי, דחפו את מה שנותר ממנו לניידת, לא אמבולנס, ונעלמו. בהמשך מתברר שהשניים הם שוטרי מג"ב (שלא הזדהו ולא כלום כמובן). יש תיעוד, יש תמונות, יש עדים, יש מצלמות אבטחה. המג"בניק המכה הוא זה שנראה במבט פרופיל בתמונה מדבר בטלפון"

עדי ראייה נוספים סיפרו כי השוטרים שהחלו את הקטטה זימנו תחילה שוטרים מהיחידה בה הם משרתים, ואז אלו החלו להכות את העובד. השוטרים, כך עולה מהסרטונים, מכים את העובד גם כשהוא על הרצפה ומעליו מספר רב של שוטרים. בסיום האירוע הגיעו ניידות למקום ועצרו את העובד בחשד לתקיפת השוטרים.

אביו של עובד המרכול אמר בשיחה ל"הארץ" כי בנו עובד במקום מזה כשנה במטרה לחסוך כסף ולהמשיך בלימודיו. "כל השכונה מכירה אותו ויודעים שהוא בחור טוב שלא עושה בעיות לאף אחד", אמר האב. "לתקוף אותו בצורה ברוטאלית ועוד על ידי שוטרים אומר הכל על האווירה השוררת במדינה ועל זה אני מודה לראש הממשלה ולשר לביטחון הפנים, זה המסר וזו האווירה שמחלחלת לשוטרים ולציבור". הוא אמר כי אינו חושב על פנייה למח"ש, וכי מצבו הבריאותי והנפשי של בנו עומד בראש מעייניו. "אחרי שכל המדינה ראתה את הסרטון אני לא חושב שבמשטרה צריכים לחכות לתלונה שלי. הם צריכים לבדוק בעצמם ולבוא בחשבון עם אותם שוטרים ובריונים שתקפו אותו", הוסיף.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מתחקור ראשוני עולה כי לוחמי מג"ב זיהו צעיר שעורר את חשדם וביקשו ממנו להזדהות. החשוד סירב להזדהות תוך שהוא מגדף ותוקף את השוטרים ואף נושך את אחד מהם. על מנת לבצע את המעצר, נאלצו השוטרים להשתמש בכח בעוד החשוד ממשיך לתקוף באלימות את השוטרים. כתוצאה מעוצמת האלימות שהופנתה כלפיהם פונו שני שוטרים לקבלת טיפול רפואי בבית החולים איכילוב כשהם סובלים מחבלות ונשיכות. יחד עם זאת, בהתאם לנהלי המשטרה וכמקובל באירועים בהם נאלצים שוטרים להשתמש בכוח לצורך ביצוע תפקידם, כלל החומר ישלח לבחינת המחלקה לחקירות שוטרים".

בעקבות המקרה פנה ח"כ דב חנין (הרשימה המשותפת) לשר לביטחון פנים. "ביקשתי תשובות לגבי מה שנראה, על פניו, בתור לינץ' לאור יום, תקיפה של אזרח חף מפשע בידי שוטרים, רק כי הוא ערבי", פרסם חנין בהודעה לתקשורת. "אבל הבעיה רחבה הרבה יותר. הרוח הרעה של הגזענות, שמנשבת מהשרים ומחברי הכנסת של השלטון, מתורגמת למציאות בלתי נסבלת של אלימות. קו ישר מחבר בין ההסתה של ראש הממשלה נתניהו ביום הבחירות, על 'הערבים הנוהרים בכמויות', לבין תופעות כמו החייל הרוצח בחברון או התקיפה המכוערת שהייתה היום בתל-אביב, שלצערי איננה מקרה בודד. כשהשלטון מסית - יש גם מי שמוסת. והתשובה להסתה לא יכולה להיות להתחבא בבית. אסור להפקיר את הרחובות. זה הזמן להתארגן, לצאת החוצה, להשמיע קול. במוצ"ש הקרוב נפגין בתל-אביב. חשוב שנצא לרחוב גם בערים אחרות. החברה שלנו הגיעה לפרשת דרכים, והזמן לפעול הוא עכשיו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ