עיריית ירושלים תתקצב מסיבת סטודנטים דתיים בתנאי שלא תהיה הפרדה בין נשים לגברים

הסטודנטים הודיעו כי יחרימו את האירוע בשל החלטת העירייה. בנוסף, סטודנטים ערבים בעיר הודיעו שיקיימו אירוע נפרד ביום הסטודנט בשל החלטת האגודה לקיים אותו ביום ירושלים

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
ניר חסון
ניר חסון

עיריית ירושלים התנתה העברת תקציב לטובת מסיבת יום הסטודנט לסטודנטים חרדים ודתיים בעיר בכך שלא תהיה הפרדה פיזית בין נשים לגברים באירוע. הסטודנטים מצדם מאיימים שלא לבוא לאירוע, שייערך בחודש הבא. בתוך כך, סטודנטים ערבים בעיר יקיימו אירוע נפרד, בשל החלטת אגודת הסטודנטים לקיים את האירועים ביום ירושלים.

לראשונה אמור להיערך השנה אירוע יום הסטודנט גם לסטודנטים חרדים ודתיים הלומדים בעיר. האירוע תוקצב על ידי העירייה ב-270 אלף שקלים, אולם היועץ המשפטי לעירייה, עו"ד דני ליבמן, הורה שלא להעביר את התקציב אם תהיה הפרדה בין נשים לגברים.

בחוות דעת המשפטית נכתב כי על פי הנחיות היועץ המשפטי לממשלה, לא תבוצע הפרדה פיזית בין נשים וגברים באמצעות מחיצות או שלטים. "עם זאת", נכתב בחוות הדעת, "אם תהיה הפרדה בין משתתפים באירוע שתיעשה בהחלטת המשתתפים עצמם וללא הצבת שילוט או הפרדה פיזית, הרי שאין בכך כל מניעה". בעקבות חוות הדעת הוחלט לקיים את האירוע, אך לאסור הקמת מחיצות או הצבת שלטי הפרדה.

סגן ראש העיר ממפלגת הבית היהודי, דב קלמנוביץ', מיוזמי האירוע, תקף את הוראות היועץ המשפטי. "זו הוראה הזויה", אמר. "הסטודנטים לא מסוגלים מבחינה הלכתית להשתתף באירוע הרגיל בגן סאקר, אז החלטנו לעשות אירוע לפי הכללים ההלכתיים שיתאים להם". לדבריו, "במקום יהיו שלושה מתחמים – גברים, נשים ומשפחות. מי שרוצה ללכת לאזור המעורב שילך למעורב, מי שרוצה לנפרד שילך לנפרד". הוא הוסיף כי בכוונתו לפנות ליועץ המשפטי לממשלה כדי שיתיר את הקמת המחיצות.

בתוך כך, גם הסטודנטים הערבים בירושלים לא מתכוונים להשתתף באירועי יום הסטודנט הרגילים. זאת מאחר שהאירועים מתוכננים להיערך ביום ירושלים ונתפסים כחלק מהחגיגות לאיחוד העיר. בהצבעה שנערכה באגודת הסטודנטים לפני כמה חודשים נדחתה הצעה לשנות את המועד בשל הרגישות הפוליטית.

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "האירוע לציבור הסטודנטים הדתיים והחרדים יתקיים כמתוכנן. העירייה פועלת על פי הנחיות היועץ המשפטי לממשלה ואינה כופה הסדרי הפרדה, אך הסטודנטים רשאים כמובן לשבת ולרקוד בהפרדה ולחגוג על פי רצונם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ