מחר: שביתה במעונות היום של ויצ"ו, נעמ"ת ואמונה

מפעילי המעונות לגיל הרך נאבקים לשיפור תנאי השכר של המטפלות והתנאים במעונות בכלל. שביתות אזהרה נוספות צפויות בשבועות הקרובים

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
ירדן סקופ

לגיל הרך יושבתו מחר (חמישי) שביתת אזהרה של יום אחד, כחלק שנמשך כבר יותר מחודש. בתחילה הושבתה ההרשמה למעונות לשנה הבאה וכעת הודיעו הארגונים המנהלים את המעונות, של המטפלות ותנאים במעונות בכלל, כי יפתחו בשביתות אזהרה החל ממחר, ובימים נוספים בשבועות הקרובים, עד שיימצא פתרון.

מפעילי המעונות הגדולים השובתים, הנמצאים תחת סמכות משרד הכלכלה, הם ויצ״ו, נעמ״ת ואמונה. חברת המעונות השלישית בגודלה, ״התחלה חכמה״ של החברה למתנ״סים, אינה שובתת.

בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת והוועדה למעמד האישה, אמרה הממונה על התעסוקה במשרד הכלכלה, מיכל צוק כי "משרד הכלכלה עשה כל מה שניתן כדי שתתאפשר פתיחת שנת הלימודים הבאה במעונות היום. הצענו שיפורים רבים בעיקר בתחומי הכשרות ומימון קורסים למטפלות. נאפשר גמישות בהגדלת מספר הילדים השוהים במעון אם תהיה עמידה בסטנדרטים”.

בתגובה אמרה יו"ר נעמ"ת, גליה וולוך: "זורים חול בעינינו. זה יפה ונחמד לדבר על הכשרות, אבל עובדות לא מגיעות אלינו, בגלל השכר הנמוך ותנאי העבודה הקשים. כתוצאה מכך, החל משנת הלימודים הבאה, 20% מהילדים שנמצאים היום במעונות לא ימשיכו ו-15%מהמטפלות יפוטרו". יו"ר ויצ"ו, פרופ' רבקה לזובסקי, הוסיפה: "לא נוגעים במהות הבעיה, שנסחבת כבר כמה שנים: זאת מצוקה כספית. לא קיבלנו שום הצעה משמעותית ולא התקדמנו מילימטר בדיון”.

היום מסיירים אנשי משרד ראש הממשלה עם ראשת המאבק במעונות יום, על מנת להבין את הבעיות והמצוקות העולות מהשטח, וכחלק מהמשא ומתן לפתרון הבעיה. ואולם, כעת לא נראה כי הדבר יביא לביטול השביתה הצפויה מחר.

הפגנה של מפעילי המעונות, לפני שבועיים
הפגנה של מפעילי המעונות בחיפה, לפני שבועייםצילום: רמי שלוש

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ