דרעי על דברי יו"ר חדשות 10 רמי סדן: מצביעי ש"ס התאגדו כדי למגר תופעות כמותו

"הארץ" חשף כי סדן אמר טרם מינויו כי הוא "שונא את ש"ס ואת דרעי הגנב". סדן פנה לדרעי: "'הנאורים' מנסים לסכסך בין הדוסים. לא היו דברים מעולם". דירקטוריון ערוץ 10 יבדוק דברי סדן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריה דרעי ורמי סדן

סערה במערכת הפוליטית סביב דבריו של יו"ר חדשות 10 החדש רמי סדן על ש"ס: שר הפנים, אריה דרעי, אמר הבוקר (שלישי) כי מצביעי המפלגה אינם סרח עודף. "מצביעי ש״ס הם מאות אלפים של מזרחים שהחליטו להתאגד ולהרים את ראשם כדי למגר מן העולם תופעות כמו רמי סדן", אמר. "אנחנו כאן בשביל להישאר, לא נעבור לסדר היום על התבטאויות כאלה".

אתמול נחשף ב"הארץ" כי סדן, מקורב למשפחת נתניהו שמונה לתפקיד במפתיע, התבטא בחריפות נגד תנועת ש"ס ודרעי בישיבת דירקטוריון הערוץ שבה הציג את מועמדותו. סדן אמר בישיבה: "בואו נודה על האמת, אני כמוכם, באליטה, שונא את תנועת ש"ס ואת הגנב אריה דרעי. אבל אנחנו, כאליטה, צריכים לפרוץ את המעגלים של הערוץ, לפנות לקהל של ש״ס, למסעודה משדרות".

"בישיבת דירקטוריון סגורה אנשים מרשים לעצמם להוציא את האמת, את האמת הכואבת", אמר דרעי, "בישראל 2016 יש גזענות. בישראל 2016 בזים לציבור המזרחי. בישראל 2016 יש מי שמרשה לעצמו להתנשא על ציבור שלם שהוא חלק ממדינת ישראל. לא בפומבי ולא בישיבת דירקטוריון סגורה. אני קורא לראש הממשלה המכהן גם כשר התקשורת, לחברי הממשלה ולחברי הכנסת להשמיע את קולם. ההתקפה הבזויה הזו נגד ציבור שלם רק בשל מוצאו, לא יכולה לעבור לסדר היום בשום צורה".

מש"ס נמסר הבוקר כי "הדברים שצוטטו בשם רמי סדן חמורים ביותר, מזעזעים ומגונים. מדובר בהתבטאויות גזעניות ומתנשאות שנאמרו נגד תנועה המייצגת מאות אלפי אנשים בישראל. הדברים החשוכים נאמרו בישיבה שבה הציג סדן את השקפת עולמו בפני דירקטוריון חברת החדשות, מה שמחמיר עוד יותר את הדברים. חמור שאדם כזה מקורב לראש הממשלה ולמשפחת נתניהו. לאור זאת דורשת תנועת ש"ס מדירקטוריון חדשות 10 לשקול שוב מינוי של איש כזה לתפקיד בכיר כל כך בחברת החדשות".

ל"הארץ" נודע כי בעקבות ההתפתחויות, פנה סדן ללשכת דרעי והעביר לו מסר לפיו: לא היו דברים מעולם. "'נאורים' מאוכזבים מהמינוי הדתי ומנסים לסכסך בין הדוסים". סדן ביקש להיפגש עם שר הפנים אולם דרעי לא הסכים. סדן עצמו לא הגיב לפניית "הארץ" ואולם בשיחה עם אתר "כיכר השבת" אמר: "לא היו דברים מעולם, מנסים לסכסך בין הדוסים. הציטוטים המיוחסים שקריים".

יצויין כי אין זו הפעם הראשונה שסדן מכחיש ציטוטים בשמו. בדיווח לרשות השנייה טען סדן כי ציטוטים בשמו בנוגע לסיקור פרשת "ביבי טורס" והעיתונאי רביב דרוקר, שנאמרו בראיון לערוץ 7, הם שקריים – על אף שהקלטת הראיון היתה זמינה לכל דורש באינטרנט. בהתייחס לתחקיר "ביביטורס", אמר סדן כי "העיתונאים מחפשים את נתניהו ורעייתו מאז 1996. לא יעזור כמה יועצי תקשורת ועורכי דין יתמודדו מולם, הם ימשיכו להפיץ את הסיפורים באובססיביות... העובדה שהתקשורת עוסקת בזה באופן אינטנסיבי, שמנסים להראות את פניה המכוערות של ישראל, היא מחלה, פתולוגיה. זו התעסקות בפפראצי כספי".

ערוץ 10 יבחן את ההתבטאות

בתוך כך, היום פורסם כי סדן נמצא בשלבים מתקדמים במרוץ לתפקיד דובר משרד הביטחון וכי אתמול, ביום שבו נבחר ליו"ר חברת החדשות, הוא הגיע לראיון בוועדת האיתור לתפקיד דובר משרד הביטחון. סדן לא דיווח לרשות השנייה או לדירקטוריון חדשות 10 כי הוא מתמודד לתפקיד דובר משרד ממשלתי – מידע שלכאורה היה אמור להיות גלוי בפני מקבלי ההחלטות. אם אכן מינוי כזה ייצא לפועל, הרי שסדן לא יוכל לשמש במקביל כיו"ר חדשות 10 מטעם הציבור.

בדירקטוריון ערוץ 10 מתכוונים לחקור במהירות כדי לבדוק את הנוסח המדויק של דברי סדן ולהחליט לגבי גורל המינוי. גורם בדיקטוריון אמר: "הדברים זעזעו אותי. אחרי שנאמרו אין סיכוי שאדם עם תפישות כה חשוכות ייבחר לתפקיד. אני מקווה שהחשיפה תגרום לביטול המינוי". אתמול אמר אחד מהנוכחים בישיבת הדירקטוריון שבה נכח סדן כי דבריו היו "מביכים ומקוממים ונדף מהם ריח של אדנות, התנשאות וגזענות". הכתב הכלכלי של ערוץ 10, מתן חודורוב, צייץ הבוקר בדף הטוויטר שלו כי התקשר לח"כ יצחק כהן מש"ס כדי להתנער בשם עיתונאי ערוץ 10 מהתבטאותו של סדן. "לגזענות, התנשאות ואליטיזם אין מקום אצלנו", כתב חודורוב.

יו"ר סיעת "יש עתיד", יאיר לפיד, גינה אף הוא את התבטאותו של סדן ואמר כי היא גזענית, מסיתה ורווית שנאה. "לא יכול להיות שאדם אשר מחזיק בתפקיד מנהל מערכת חדשות מרכזית במדינה דמוקרטית יתבטא בצורה כזאת נגד אף אדם ואף ארגון או מפלגה ומצביעיה. אנחנו קוראים לסדן לחזור בו מדבריו ולהתנצל בפני מצביעי ש"ס, חברי הסיעה והעומד בראשה". ח"כ שלי יחימוביץ (המחנה הציוני) כתבה בטוויטר כי סדן הוא "גזען עלוב ממתיק סוד: שונא את מסעודה אבל צריך אותה. לוביסט, מאכער, זרוע השתקה של בלפור, אוי לאצבעות שאישרו את המינוי". גם ח"כ יוסי יונה (המחנה הציוני) צייץ בטוויטר: "אני מתקומם על דבר הבלע של סדן כח״כ כמזרחי וכמי שרבים מקרובי משפחתי המזרחים נמנים על מצביעי ש״ס".

ח"כ נחמן שי (המחנה הציוני) קרא להתפטרותו של סדן ואמר כי דבריו הם "בלתי קבילים ובלתי נסבלים. הוא אינו מבין את תפקידו הציבורי שזה עתה החל בו". חברתו לסיעה, ח"כ מרב מיכאלי, הוסיפה: "חדש מבית היוצר של מקורבי נתניהו: מטריד עדתית. אמור לי מי מקורביך ואומר לך מי אתה". ח"כ יגאל גואטה (ש"ס) כתב בפייסבוק שדבריו של סדן הם דברי בלע ושנאה. "אני קורא לכל הממונים ובראשם לראש הממשלה (שר התקשורת) נצר ליהדות ספרד המעטירה, לגנות את דברי ההסתה ולדרוש את פיטוריו לאלתר".

במינויו של סדן לתפקיד יו"ר חדשות 10 תמכו חמשת נציגי קבוצת RGE השולטת בערוץ ויואב הלדמן, מנכ"ל נענע. שלושת נציגי הציבור האחרים התנגדו למינוי, שהגיע במפתיע. סדן כלל לא הגיש בתחילה את מועמדותו לתפקיד היו"ר. הוא עשה זאת בימים האחרונים וקיבל באופן מיידי את תמיכת בעלי השליטה בערוץ.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ