מנכ"ל חדשות 10: סדן אמר לי ולחברי הדירקטוריון שהוא שונא את ש"ס ודרעי

רמי סדן טען מוקדם יותר כי "הדברים לא נאמרו מעולם". ש"ס מאיימת במשבר קואליציוני אם הוא לא יפוטר. דרעי שוחח עם נתניהו ואמר לו: "לא נעבור לסדר היום על דברי הגזענות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריה דרעי ורמי סדן

דבריו של יו"ר חדשות 10 החדש רמי סדן על ש"ס הובילו לאיום במשבר קואליציוני מצד מפלגת ש"ס. יו"ר ש"ס אריה דרעי פרסם הודעה בה אמר כי "שוחחתי כעת עם ראש הממשלה ממוסקבה, והבהרתי לו בצורה ברורה שש"ס לא תעבור לסדר היום על דברי הבלע והגזענות של סדן. מזרחים לא שותקים יותר". בתום פגישתו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין במוסקבה התייחס נתניהו לפרשה: "רמי סדן מכחיש שאמר את מה שאמר וצריך לברר. אם אמר זה עניין חמור והוא צריך להתנצל ולהתנער מהדברים".

במקביל, דובר תנועת ש"ס פרסם היום (שלישי) הודעה הדורשת מראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו "לפטר מיידית את רמי סדן... בעקבות דבריו הגזעניים". ש"ס הודיעה כי "כל עוד שדבר זה לא יבוצע, חברי כנסת של התנועה יצביעו במליאת הכנסת כראות עיניהם".

בנוסף, חברי כנסת וסגני ראשי ערים מטעם ש"ס פנו ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בדרישה לפסול לאלתר את מינויו של סדן. בכירי ש"ס כתבו ליועמ"ש כי אם סדן לא ייפסל לאלתר תוגש בתום 24 שעות ממועד שליחת המכתב עתירה דחופה לבג"ץ.

סדן: "הדברים לא נאמרו, לא מתכוון להתפטר"

סדן התראיין היום לגלי צה"ל, הכחיש את הדברים שיוחסו לו והודיע כי הוא לא מתכוון להתפטר. לדבריו, "הדברים לא נאמרו מעולם בישיבה. לא הוזכר בשום צורה שהיא, לא אריה דרעי ולא ש"ס. אני התבקשתי להציג את החזון שלי. איך אפשר לדבר או לחשוב ככה בכלל?". סדן הוסיף: "יש מישהו שכנראה מאוד לא מרוצה מהמינוי... יש לאנשים אינטרסים פוליטיים. יש כאלה שקשה להם שמתמנה אדם חובש כיפה לתפקיד הזה. הדברים לא בחינם מצוטטים אנונימית". מוקדם יותר סדן אמר בשיחה עם אתר "כיכר השבת" כי "מנסים לסכסך בין הדוסים. הציטוטים המיוחסים שקריים".

יצויין כי אין זו הפעם הראשונה שסדן מכחיש ציטוטים בשמו. בדיווח לרשות השנייה טען סדן כי ציטוטים בשמו בנוגע לסיקור פרשת "ביבי טורס" והעיתונאי רביב דרוקר, שנאמרו בראיון לערוץ 7, הם שקריים – על אף שהקלטת הראיון היתה זמינה לכל דורש באינטרנט. בהתייחס לתחקיר "ביביטורס", אמר סדן כי "העיתונאים מחפשים את נתניהו ורעייתו מאז 1996. לא יעזור כמה יועצי תקשורת ועורכי דין יתמודדו מולם, הם ימשיכו להפיץ את הסיפורים באובססיביות... העובדה שהתקשורת עוסקת בזה באופן אינטנסיבי, שמנסים להראות את פניה המכוערות של ישראל, היא מחלה, פתולוגיה. זו התעסקות בפפראצי כספי".

אחרי הראיון של סדן לגל"צ, הבהיר מנכ"ל חברת חדשות 10 גולן יוכפז כי הדברים אכן נאמרו. "רמי סדן אמר לחברי דירקטוריון החדשות ולי: 'אני שונא את ש"ס ודרעי כמותכם באליטה'. עוד הוסיף: 'צריך להגיע לפרחיה בשדרות'. דבריו הופסקו. כל תאור אחר - חוטא לאמת", צייץ יוכפז בטוויטר. 

בשעות הערב הודיעה הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו כי החלה בהליך בדיקה בנוגע לאמירות המיוחסות לסדן, וכי נמסר לה כי הדברים לא נאמרו.‏ לפי הרשות, היא פנתה לשלושת נציגי הציבור האחרים המכהנים מטעמה בדירקטוריון החברה: ד"ר זהר קדמון ‏סלע, ד"ר אורנה לביא שטיינר ואיתן זינגר וביקשה לדעת האם נאמרו על ידי סדן בישיבת הדירקטוריון האמירות ״שונא את ש״ס״ או ״דרעי גנב״. 

לפי הרשות, "מתשובותיהם עולה, כל אחד בנפרד, כי איש מהם אינו מאשר שביטויים אלה נאמרו. חלקם הביעו אי נחת והסתייגות מדברים אחרים שאמר סדן אגב בהתייחסו ‏לדירקטוריון כ"אליטיסט" תוך אזכור מצביעי ש״ס".

בשלב זה מתברר כי אין תיעוד של הישיבה. "נציגי הציבור בדירקטוריון אף הביעו ביקורת על החלטת הדירקטוריון שלא לתעד את הישיבה ‏בפרוטוקול מסודר‎‎‏ כנדרש", נמסר מהרשות. "לאור ההבהרות האמורות, מועצת הרשות השנייה תוסיף ותבחן מהם הצעדים הנוספים הנדרשים בעניין זה, ואף תקיים דיון בנושא בישיבתה הקרובה, בשיתוף כלל הדירקטורים בחדשות 10". מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר ציטט את הדברים בחשבון הטוויטר שלו. 

אתמול נחשף ב"הארץ" כי סדן, מקורב למשפחת נתניהו שמונה לתפקיד במפתיע, התבטא בחריפות נגד תנועת ש"ס ודרעי בישיבת דירקטוריון הערוץ שבה הציג את מועמדותו. סדן אמר בישיבה: "בואו נודה על האמת, אני כמוכם, באליטה, שונא את תנועת ש"ס ואת הגנב אריה דרעי. אבל אנחנו, כאליטה, צריכים לפרוץ את המעגלים של הערוץ, לפנות לקהל של ש״ס, למסעודה משדרות".

עוד לפני האיום במשבר קואליציוני אמר שר הפנים אריה דרעי בתגובה להתבטאות של סדן כי מצביעי המפלגה אינם סרח עודף. "מצביעי ש"ס הם מאות אלפים של מזרחים שהחליטו להתאגד ולהרים את ראשם כדי למגר מן העולם תופעות כמו רמי סדן", אמר. "אנחנו כאן בשביל להישאר, לא נעבור לסדר היום על התבטאויות כאלה".

"בישיבת דירקטוריון סגורה אנשים מרשים לעצמם להוציא את האמת, את האמת הכואבת", אמר דרעי, "בישראל 2016 יש גזענות. בישראל 2016 בזים לציבור המזרחי. בישראל 2016 יש מי שמרשה לעצמו להתנשא על ציבור שלם שהוא חלק ממדינת ישראל. לא בפומבי ולא בישיבת דירקטוריון סגורה. אני קורא לראש הממשלה המכהן גם כשר התקשורת, לחברי הממשלה ולחברי הכנסת להשמיע את קולם. ההתקפה הבזויה הזו נגד ציבור שלם רק בשל מוצאו, לא יכולה לעבור לסדר היום בשום צורה".

ערוץ 10 יבחן את ההתבטאות

בתוך כך, היום פורסם כי סדן נמצא בשלבים מתקדמים במרוץ לתפקיד דובר משרד הביטחון וכי אתמול, ביום שבו נבחר ליו"ר חברת החדשות, הוא הגיע לראיון בוועדת האיתור לתפקיד דובר משרד הביטחון. סדן לא דיווח לרשות השנייה או לדירקטוריון חדשות 10 כי הוא מתמודד לתפקיד דובר משרד ממשלתי – מידע שלכאורה היה אמור להיות גלוי בפני מקבלי ההחלטות. אם אכן מינוי כזה ייצא לפועל, הרי שסדן לא יוכל לשמש במקביל כיו"ר חדשות 10 מטעם הציבור.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ