השרים אישרו: קשישים מעל גיל 80 לא יעמדו בתור לקבלת שירות במקומות ציבוריים

ההצעה תחול בין היתר על תורים לקולנוע, לאצטדיונים ולחנויות ממכר מזון. בתורים לבדיקה רפואית לא יחול החוק

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תור בסינמה סיטי בראשון לציון, ב-2014. על פי הצעת החוק, קשישים יוכלו לעקוף תורים מסוג זה
תור בסינמה סיטי בראשון לציון, ב-2014. על פי הצעת החוק, קשישים יוכלו לעקוף תורים מסוג זהצילום: מוטי מילרוד
יהונתן ליס

ועדת השרים לחקיקה החליטה היום (ראשון) לתמוך בהצעת חוק שלפיה קשישים מעל גיל 80 לא יעמדו בתור לקבלת שירות במקומות ציבוריים. ההצעה לא תחול על תור לבדיקה רפואית, כדי שלא לקבוע הקדמת תור על סמך גילו של אדם במקום שמצבו הבריאותי יהיה השיקול הקובע. קיצור התורים לא יחול גם על המתנה ברכב בכניסה לגן לאומי או לתחנת דלק.

על פי הנוסח שיובא כעת להצבעה במליאת הכנסת, אזרחים ותיקים מעל גיל 80 יוכלו, אם ירצו בכך, לקבל מגוון שירותים ציבוריים בלא צורך להמתין בתור ככלל האזרחים. המקומות בהם יינתן הפטור בין היתר הם רשות הדואר, בנקים, בתי קולנוע, אולמות מופעים, אצטדיונים, גנים לאומיים ושמורות טבע, חנויות גדולות לממכר מזון ועוד. בנוסף, לשרה לשוויון חברתי תינתן האפשרות להוסיף בעתיד מקומות נוספים בהם יקבלו האזרחים והאזרחיות מעל גיל 80 פטור מעמידה בתורים.

את הצעת החוק הממשלתית יזמה השרה לשוויון חברתי, חברת הכנסת גילה גמליאל. לדבריה, "אין בישראל אדם שלא נתקל בתופעה המבישה בה אזרחים ואזרחיות ותיקים שהגיעו לגבורות נאלצים לעמוד ולהשתרך בתורים ארוכים בבואם לקבל שירות במקומות ציבוריים". עוד הוסיפה גמליאל כי "החוק הזה יאפשר לאזרחים מעל גיל 80 לקבל פטור מלא מעמידה בתור במקומות בהם ניתן שרות לכלל הציבור".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ