דרעי ומרכז השלטון המקומי הציגו תוכנית להוזלת הקייטנות, אך לא ברור כמה רשויות יצטרפו ליוזמה

לפי התוכנית, ברשויות בנגב ובגליל שיורידו את מחירי הקייטנות ל–850 שקלים בחודש יקבלו ההורים סבסוד נוסף. לא ברור מה התמריץ שיעודד אותן לעשות כן

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
ירדן סקופ

מרכז השלטון המקומי והמשרד לפיתוח הנגב והגליל חברו יחד כדי להוזיל את . מרכז השלטון המקומי קורא לרשויות להצטרף ליוזמה שלפיה מחירה של קייטנה לא יעלה על 852 שקלים. משרד הנגב והגליל בראשות מבטיח מצדו סבסוד לילדים מהרשויות החלשות שייענו לקריאה. היוזמה באה על רקע מחאת ההורים שקמה בעקבות נסיגת משרד החינוך בראשות מיוזמת "בתי הספר של החופש הגדול". בניגוד למתוכן, הודיע המשרד לפני כשלושה חודשים כי התוכנית, שיזם שר החינוך הקודם שי פירון, לא תורחב מעבר לכיתות א'־ב' ולא תחול גם כל 30 אלף ילדים משכבות מצוקה בכיתות ג'–ה'.

התוכנית שהוצגה היום (שני) חלה על ילדי הגנים בני 3 עד 6. לפיה, ברשויות בנגב ובגליל וביישובים נוספים שיורידו את מחירי הקייטנות ל–850 שקלים בחודש יקבלו ההורים סבסוד נוסף, בסך 300 שקלים לילד ראשון ו–50 שקלים לכל ילד נוסף, ללא מבחני הכנסה. אם אחד מבני הזוג מטופל על ידי רשויות הרווחה או שהמשפחה זכאית להנחה של 50% בתשלומי הארנונה, יעלה הסבסוד ל–680 שקלים. הסבסוד יוענק ב–164 רשויות בפריפריה וביישובים השייכים לאשכולות חברתיים־כלכליים נמוכים וכן ב–135 שכונות עניות בערים נוספות.

עם זאת, מרכז השלטון המקומי טרם סיפק רשימה מלאה של היישובים שהצטרפו ליוזמה. הסבסוד תלוי בהתחייבות הרשות לגבות מההורים מחיר נמוך תמורת הקייטנות ולא ברור מהו התמריץ שיעודד את הרשויות להצטרף ליוזמה.

חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים־רעות, דרש ממשרד החינוך "לעמוד בהתחייבותו ולהשלים את סבסוד הקייטנות לכלל הגילים — מגן ועד כיתות ה'. ולכל הפחות להצטרף להחלת התוכנית כבר מגני הילדים בקיץ הקרוב". ביבס הוסיף כי הוא מצפה גם משאר הרשויות "להרים את הכפפה ולהצטרף לתוכנית".

אם היוזמה תצא לפועל, מחיר הקייטנות של הרשויות המקומיות, שנעים בין 1,200 ל–1,800 שקלים, יירדו משמעותית.

בפורום ועדי ההורים היישוביים, מיוזמי מחאת הקייטנות, אמרו כי היוזמה חלקית ו"נותנת מענה לערי הפריפריה בלבד ואינה תורמת לכלל ציבור ההורים שנאנק תחת מחירי הקייטנות המופרזים". בפורום הלינו על כך שההחלטות מתקבלות "ללע עירוב ההורים עצמם" והוסיפו כי הפתרון היחיד לבעיה הוא "יישום מלא של בתי הספר לחופש הגדול החל מגיל הגן ועד לשכבת ה' לכל מדינת ישראל כולל החינוך המיוחד ללא יצירת הבדלי מעמדות גיאוגרפיים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ