פועל נהרג ופועל אחר נפצע בשתי תאונות באתרי בנייה במרכז הארץ

בתל אביב נפל פועל מגובה שלוש קומות אל מותו לאחר שלא חגר רתמת בטיחות. בראשון לציון נפל פועל מגובה של שמונה מטרים. מתחילת השנה נהרגו 19 פועלים בתאונות בניין

לי ירון
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לי ירון
לי ירון

לאחר שבועיים ללא תאונות קשות, נהרג הבוקר פועל בניין לאחר שנפל מגובה באתר פרויקט Nine של קבוצת גבאי ברחוב מח"ל 14 בתל-אביב. בשבועיים האחרונים נרשמה ירידה במספר התאונות באתרי בנייה בשל חג הרמדאן, בו נפח העבודה באתרי הבניה קטן משמעותית. הבוקר המגמה החיובית נקטעה בשתי תאונות קשות באתרי בנייה.

בשעה 08:30 הבוקר נפל הפועל, בן 40 ממוצא סיני, מגובה 3 קומות, הישר אל ערימת מוטות ברזל. הפועל עסק בפירוק חומרי בניין וקשירתם לעגורן. חובשים ופארמדיקים של מד"א שהגיעו לזירה נאלצו לקבוע את מותו במקום. "על רצפת בטון בחצר הבניין ראינו גבר שוכב מחוסר הכרה ללא נשימה וללא דופק, לאחר שנחבל קשות בראשו. הוא היה ללא סימני חיים", אמר פרמאדיק מד"א שהגיע למקום. מדובר בהרוג ה-19 בתאונות בניין מתחילת השנה.  

אתר הבניה ברחוב מח"ל 14 בו נהרג הפועל, הבוקר
אתר הבניה ברחוב מח"ל 14 בו נהרג הפועל, הבוקרצילום: זכי הלר

מי שומר על פועלי הבניין – סיקור נרחב: סכנה על הפיגומים: כך מופקרים פועלי בניין בישראל / אור קשתי | כשחיסכון חשוב יותר מבטיחות, עובדי הבניין משלמים את המחיר / נעה שפיגל | שמי נידאל, אני עובד בבניין שנים
 ומעולם לא ראיתי פקח / טור אישי | בסך הכל פועלי בניין / מאמר המערכת | אין עניין בפועלי בניין / רועי צ'יקי ארד

ממשרד הכלכלה, שפתח בחקירת נסיבות התאונה, נמסר כי מפקח שהגיע למקום זיהה ריתמת בטיחות שסופקה לעובד, אך לא נעשה בה שימוש. כן נמצא כי העובד עבר הדרכות בטיחות, לרבות בעבודה בגובה. המפקח הטיל צו בטיחות עד להשלמת גידורים באתר.

חצי שעה קודם לכן נפל פועל מגובה של כ-8 מטרים באתר בנייה בראשון לציון. הפועל, תשוב השטחים בן 35, פונה במצב בינוני לבית החולים אסף הרופא עם פגיעות בחזה ובגפיים.

"שוב אנחנו עדים לקטל בענף הבניין", אמר היום יו"ר וועדת העבודה, הרווחה והבריאות, חבר הכנסת אלי אלאלוף. "אני מתחייב להמשיך ביתר שאת את קידומה של הצעת החוק שיזמתי, שתבטיח את סגירתו של כל אתר בניה עד 5 ימים, לאחר שהתרחשה בו תאונה קשה או קטלנית. לא ניתן למצב הקשה הזה להימשך".

גם חבר הכנסת איל בן ראובן (המחנה הציוני), שביקר היום באתר בו נהרג הפועל התייחס לשתי התאונות: "עוד עובד נהרג ואחר נפצע בינוני בשתי תאונות קשות שאירעו באתרי הבנייה. בשבועות האחרונים חווינו ירידה מסוימת בהיקף התאונות בתחום, אך שני האירועים של היום מהווים עדות כואבת לכך שעבודה רבה עדיין ניצבת לפנינו". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ