יהונתן ליס
יהונתן ליס

חברת החשמל הודיעה כי תתחשב בבעלי חוב מוסלמים ולא תנתק אותם מחשמל עד תום הרמדאן. במכתב ששיגר סמנכ"ל הלקוחות של החברה, יצחק בלמס, לחבר הכנסת אילן גילאון ממרצ, נכתב שהחברה תגלה רגישות כלפי לקוחותיה המוסלמים ותפעל למנוע ניתוק חשמל בישובים או שכונות שבהם ריכוז מוסלמי משמעותי. אלא שלדברי בלמס, חברת החשמל לא מחזיקה במחשביה נתונים על דתם של החייבים, ולכן באזורים שבהם אין ריכוז מוסלמי משמעותי היא עלולה לנתק חייב שלא הזדהה כמוסלמי.

"איננו יכולים להבחין באופן מוחלט מיהו בן העדה המוסלמית ולכן לא ניתן למנוע ניתוק חייבים בכל המקומות", הסביר בלמס. "עם פניית לקוח בן העדה המוסלמית שמועמד לניתוק בגין חוב חשמל והזדהות ככזה, עובדי החברה פועלים בהתאם להנחיה בעניין ונמנעים מביצוע הניתוק", הבהיר.

חברת החשמל פועלת כיום שלא לנתק לקוחות יהודים במהלך החגים, כמו גם בני דתות אחרות בחגיהם. ח"כ גילאון, שמקדם הצעת חוק שתאסור לחלוטין ניתוק מים וחשמל לחייבים, פנה לחברת החשמל וליו"ר מועצת המים בבקשה למנוע ניתוקים במהלך חודש הרמדאן. 

לדברי גילאון, "ניתוקי חשמל ומים הם דבר פסול משום שמדובר בתשתיות הנדרשות לקיום יומיומי של כל אדם בימינו, אך הם קשים ובלתי נסבלים שבעתיים כשמדובר בחג". גילאון ציין כי ברמדאן אנשים נמצאים בשעות ממושכות של תענית, והתכנסויות משפחתיות. "גם מערכות ביורוקרטיות יכולות וצריכות לגלות את הרגישות המינימלית הנדרשת ומבורך שבכוונת חברת החשמל לעשות כן". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ