אוני' בר אילן חזרה בה: סטודנטים יחויבו לגשת לבחינה של מרצה שכתב כי מתנחלים מסכנים את ילדיהם

ד"ר אורי וייס כתב את הדברים אחרי הפיגוע בקרית ארבע שבו נרצחה הנערה הלל אריאל. השבוע פורסם כי האוניברסיטה פטרה תלמידים מבחינה בקורס. דובר בר אילן: ההחלטה היתה טעות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אוניברסיטת בר אילן הבהירה אמש (שלישי) כי סטודנטים של מרצה במוסד, ד"ר אורי וייס, יחויבו לגשת לבחינה בקורס שלו בחוג למינהל עסקים. בכך חזרה בה האוניברסיטה מהחלטה שנויה במחלוקת לאפשר לסטודנטים שלא לגשת לבחינה בקורס ולקבל ציון עובר, משום שהתרגזו על פוסטים של וייס בפייסבוק.

בפוסטים שכתב התייחס וייס, בעל בלוג ב"הארץ", בביקורתיות למפעל ההתנחלויות. זמן קצר אחרי הפיגוע בקריית ארבע שבו נרצחה הנערה הלל אריאל כתב וייס כי "כשקבוצת הורים בוחרת בשם תיאולוגיה פנאטית להתגורר במקום שמטיל סיכון גדול על ילדיהם, מדובר בפסיכוזה קולקטיבית". עוד כתב כי "עבודת אלילים עלולה לגרום להורים להקריב את ילדיהם למולך, וקל וחומר שהיא עלולה לגרום להם להטיל עליהם סיכונים בלתי הגיוניים".

השבוע פורסם באתר וואלה! כי בעקבות תלונות שהגיעו מתלמידים בקורס של וייס, משפט עסקי בחוג למינהל עסקים בתואר MBA, הודיעה האוניברסיטה לתלמידים כי הם פטורים מלגשת לבחינה המסכמת בקורס, וכי מי שלא ייגש לבחינה יקבל ציון עובר. אתמול פורסם ב"הארץ" טור בנושא של אורי משגב, שעורר תגובות רבות ומחאה. לאחר הפרסומים חזרה בה האוניברסיטה מהדברים והודיעה כי הסטודנטים יידרשו לגשת לבחינה.

אמש מסרה דוברות האוניברסיטה: "דיקן הפקולטה למדעי החברה בבר אילן הודיע כי תלמידיו של המרצה אורי וייס במחלקה למינהל עסקים יחויבו לעמוד לבחינה כמקובל. ד"ר וייס פרסם בדף הפייסבוק דברים בוטים שבהם האשים את הוריה של ילדה שנרצחה בפיגוע בקרית ארבע באחריות להירצחה. אוניברסיטת בר אילן פרסמה כבר לפני כשבוע הסתייגות מוחלטת מן הדברים אבל הבהירה כי הואיל ופורסמו בבמה פרטית היא איננה מוצאת מקום להתערב בהם". עוד נכתב בהודעה כי "האוניברסיטה סבורה גם כעת כי אין לערב שיקולים זרים בהחלטות אקדמיות ועל כן היא מודיעה לתלמידיו של המרצה כי לא ישונו דרישות הקורס והם יחויבו לעמוד לבחינה כנדרש".

אורי וייס

דובר האוניברסיטה חיים זיסוביץ' הסביר כי ההחלטה לאפשר שלא לגשת לבחינה התקבלה בדרגים נמוכים יותר מהנהלת האוניברסיטה ומשנודע לדרגים הבכירים הם החליטו לשנות אותה. זיסוביץ' כתב בעמוד הפייסבוק שלו כי "ייאמר מיד – ההחלטה היתה טעות והנהלת האוניברסיטה הורתה כי הבחינה תתקיים על פי דרישות הקורס. הדברים שכתב אכן מתועבים, אבל הם נכתבו בבמה פרטית ועל כן אין מקום להתערב בהם". 

לפני כשנתיים, בעת מבצע צוק איתן, אישרה אוניברסיטת בר אילן לשלושים סטודנטים לתואר שני במינהל עסקים להחליף קורס של וייס בשל טענתם כי הוא שמאלני קיצוני והם אינם מעוניינים ללמוד אצלו - גם אז, בעקבות התבטאויות בעמוד הפייסבוק הפרטי שלו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ