האגודה למען הלהט"ב התלוננה במשטרה נגד הרב שכינה את הקהילה הגאה "סוטים"

האגודה מאשימה את הרב יגאל לוינשטיין בהסתה לגזענות. הרב על הרפורמים: "זרם בנצרות, לא ביהדות". הנשיא ריבלין: "יש להפסיק את ההסתה נגד הקהילה הגאה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

האגודה למען הלהט"ב הגישה היום (ראשון) תלונה במשטרה נגד הרב יגאל לוינשטיין, מבכירי המכינה הקדם צבאית "בני דוד" בעלי, שכינה את חברי הקהילה הגאה "סוטים". בתלונה, שהוגשה על ידי אימרי קלמן, יו"ר משותף של האגודה למען הלהט"ב, נטען כי דברי לוינשטיין הם הסתה לגזענות. האגודה אף קראה לארגונים ואישים נוספים להגיש תלונות נגדו.

בשבוע שעבר אמר לוינשטיין כי צה"ל התבלבל בערכיו כיוון שהוא מתחנף לפלורליזם דתי ולהכרת הקהילה הגאה, שאותה הגדיר כ"סוטים". "יש פה תנועה מטורפת שפשוט אנשים איבדו את הנורמליות של החיים, והקבוצה הזו מטריפה מדינה והיא נכנסה לצבא בכל הכוח, ואיש לא מעז לפתוח את הפה ולצפצף. בבה"ד 1 יש הרצאות של סוטים", אמר לוינשטיין בכנס "ציון וירושלים". לאורך כל הרצאתו כינה לוינשטיין חברי הקהילה הגאה "סוטים". התבטאותו עוררה תרעומת בקרב חברי כנסת ואישי ציבור.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אמר היום בפגישה עם הוריה של שירה בנקי, שנרצחה לפני שנה במצעד הגאווה בירושלים, כי "יש להפסיק את ההסתה נגד הקהילה הגאה וכל גיבוי שהסתה זו מקבלת". ריבלין הוסיף: "הדברים שנשמעו מפיהם של רבנים, מנהיגים, ואנשי רוח הכאיבו לי מאוד. אני מבקש לשוב ולהזכיר לכולם 'חביב אדם שנברא בצלם', אדם באשר הוא אדם ללא הבדל דת גזע ומין וכולכם יקיריי, חביבים על כולנו עד מאוד. אני בטוח שגם הרבנים אליהם נושאים עיניים רבים מתלמידיהם, חלקם חברי הקהילה הלהט"בית בעצמם, ימצאו את הדרך להבהיר שאינם סבורים אחרת".

לוינשטיין תקף בהרצאה גם את חיל החינוך ואת קצין החינוך הראשי, תא"ל אבנר פז-צוק, בטענה שהציב לו למטרה להפסיק את השפעת הפעילות של הרבנות הצבאית "מכל וכל". לוינשטיין קשר את הדברים לסגירת ענף התודעה היהודית ברבנות הצבאית, המהווה לטענתו "חיסול" של המתרחש בתחום זה. "סגירת תודעה יהודית זו הזדמנות לכולנו לפתוח את התודעה היהודית בכל היחידות. הם סגרו שם - אנחנו נפתח בכל מקום בארץ הזו", אמר לוינשטיין בהרצאתו בשבוע שעבר. "בכל בתי המדרש בארץ נחנך לרוח לחימה יהודית, מתוך היהדות, מתוך תורה, ונמלא את הצבא בשורות של גדודים מאמינים מתוך הקודש", והוסיף: "לא נאפשר להם לגעת לא בלבנו ולא ברוחנו".

לוינשטיין, שהיה בתחילה חבר בוועדת ההיגוי בנושא ואז פרש ממנה, תיאר בהרצאתו כי במפגש עם ראש אגף  כוח האדם, האלוף חגי טופולנסקי, אמר לו כי הוא איננו מוכן לדון בנושאים הקשורים לפלורליזם דתי, מאחר ואלו מהווים לדעתו קו אדום. "הזרם הרפורמי הוא לא זרם ביהדות. אמרתי לו, זה זרם בנצרות. היו הרבה זרמים שהתחילו ביהדות, עזבו אותה, והפכו לזרמים אחרים. אמרתי שאני לא דן בזה".

דבריו של לוינשטיין מסמלים מתח חריף בין הצבא למי שנחשב לאחת מדמויות המפתח בציונות הדתית. בהרצאתו סיפר כי במהלך שיחה עם הרמטכ"ל, הטיח בו: "לא אתה ולא אני גדלנו על הערכים האלה בתור לוחמים". לוינשטיין טוען כי יש לעשות "הכנה לקראת גיוס" בעבור תלמידי המכינות הדתיות, בשל השפעת הצבא לחינוך לערכים פלורליסטיים. 

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ