נעה שפיגל
נעה שפיגל

ראש המועצה האזורית גליל תחתון מוטי דותן כתב היום (שישי) בפייסבוק כי הוא מתנצל על הדברים שאמר אתמול בראיון לרדיו כל רגע, ולפיהם הוא אינו רוצה ערבים בבריכות שלו.

בפוסט שפרסם כתב דותן כי ייתכן שלא הובן כראוי ואף כשל בלשונו: "חבריי היקרים יהודים וערבים כאחד! אתמול במהלך שידור ברדיו נשאלתי לגבי האוכלוסיה ההומוגנית הפוקדת את בריכות השחייה ביישובי המועצה. בתשובתי התייחסתי להבדלים התרבותיים בין האוכלוסיות והתנהלותן בבריכה", כתב ראש המועצה והוסיף: "לצערי ייתכן ולא הובנתי כראוי ואולי אף כשלתי בלשוני. בין אם כך ובין אם כך, אני מתנצל בפני כל מי שחש עצמו נפגע!".

בהמשך כתב דותן: כפי שרבים מכם יודעים, אני איש של בריות, אוהב כל אדם וחי בשכנות טובה וחברית עם מגוון האוכלוסיות באזורנו. אני מאמין שנמשיך לחיות כך גם בעתיד ומאחל לכולנו שבת שלום והמשך קיץ נעים ובטוח".

בראיון אתמול אמר דותן: "פעם מישהו אמר לי שמנהיגים צריכים להוביל מנהיגות ולא פופולריות ברשתות החברתיות. אני מתכוון לכל מלה. להחזיק בריכה זה הרבה מאוד כסף. ולכן אני חושב שמי שלא מהיישוב ולא מהאזור צריך לשלם יותר". הוא הוסיף: "אני לא שונא ערבים, אבל אני לא רוצה אותם אצלי בבריכות. גם אני לא הולך לבריכות שלהם. אם אני אבוא עם בגד ים סליז כזה, או יבואו איתי נערות עם ביקיני, ברור לך מה יקרה להן, אז לכן הם ישארו בבריכות שלהם והחבר'ה שלי ישארו בבריכות שלנו".  

בהמשך טען דותן כי אין לדבריו קשר לגזענות. "זה פערי תרבות, זה לא גזענות.. בתרבות הלא יהודית, הערבית, נכנסים לבריכה עם בגדים, מנסים להכתיב צורות לבוש כאלה ואחרות ולכן זה לא מתאים לנו. תרבות הניקיון היא לא כמו אצלנו. למה זה גזעני?". במשך הראיון חזר דותן על משנתו כמה פעמים.

לאחר הראיון ברדיו כל רגע אמר אתמול דותן בראיון אחר, לתוכנית חמש בערב ברדיו ללא הספקה, כי הוא מתנצל על דבריו, אולם חזר על דברים דומים לאלה שאמר מוקדם יותר. "לבריכות שלנו נכנסים גם ערבים. אני, הכוונה שלי היתה ליולי אוגוסט, כשיש צפיפות, בעיקר בתקופה חמה כזאת. ביקשתי שלא יבואו. זה הכל", אמר והוסיף: "בתרבות הערבית, כשמגיעים לבריכה, מביאים את ארוחת הבוקר או הערב, ובדרך כלל כשצפוף אז נשאר ים לכלוך".

דותן הוסיף בראיון כי לפני חודשיים היה ברמאללה ונפגש עם מחמוד עבאס: "אז כולם צעקו שאני שמאלן. עכשיו צועקים שאני גזען. אני בסך הכל אומר את מה שאני חושב, את מה שאני מרגיש, ובטח אין לי כוונה לפגוע באף אחד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ