סגן ראש העיר תל אביב: תתחילו להפנים, מהגרי העבודה והפליטים כאן כדי להישאר

אסף זמיר תקף את החלטת שר הביטחון לאסור התנדבות של חיילי צה"ל בגני ילדים של מבקשי מקלט בדרום תל אביב וקרא לשנות את מדיניות הממשלה בעניין

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

סגן וממלא מקום ראש העיר תל אביב, אסף זמיר, אומר כי מהגרי העבודה והפליטים בדרום תל אביב כאן "לתמיד" וכי יש להתייחס אליהם בהתאם. זמיר פרסם הבוקר (שני) פוסט בפייסבוק בו תקף את החלטת שר הביטחון אביגדור ליברמן לאסור התנדבות של חיילי צה"ל בגנים של ילדים של מבקשי מקלט בדרום העיר. לדבריו, מדיניות העירייה היא לדאוג לרווחת כל התושבים, ללא קשר למעמדם, וקרא לכולם להתנדב בגני הילדים. "אנחנו הבנו מזמן דבר שבממשלה מפחדים להודות בו. שכמעט כל המהגרים והפליטים הנמצאים בדרום העיר, הם פה להישאר. לתמיד. כן כן, אני יודע שלחלקכם קשה לשמוע את זה. אבל זו המציאות כפי שאני תופס אותה ועדיף שתתחילו להפנים אותה", כתב. זמיר, שעומד בראש סיעת הצעירים, מחזיק בתיק החינוך בעירייה ומקורב לראש העיר רון חולדאי.

"כל הפוליטיקאים שבאים לשכונות הדרום ומבטיחים לתושבים שאוטוטו כולם יגורשו חזרה למדינותיהם, או למדינה שלישית, או לירח, עובדים עליכם", הוסיף. "הם מפחדים לומר לכם את האמת – שהם נכשלו ביצירת מדיניות הגירה. שהם נכשלו באכיפה של מדיניות הגירה ושכל השכנים החדשים שלכם אר היר טו סטיי. הוא ציין כי בקשות המקלט אינן נבדקות כראוי "כי הם מפחדים לגלות שאין לנו ברירה אלא להשאיר אותם פה. או לגלות שאין לנו דרך אמיתית לברר מיהם. לכן הפוליטיקאים מעדיפים להגיע לשכונות וללבות את העניינים במקום".

ילדי מהגרים בגן לווינסקי בדרום תל אביב, לפני חודשייםצילום: דניאל צ'צ'יק

זמיר מתח ביקורת על מדיניות הממשלה, שמקשה על חייהם של מבקשי המקלט. "הם פה, הם לא הולכים לשום מקום, אז בואו נתעל את כל האנרגיות שלנו לקליטתם, הזמנית לפחות, של אותם האנשים. בואו נתחיל לשפר את איכות חייהם בכדי שלהם ולכולנו יהיה טוב יותר. זה לא קורה בינתיים, ההיפך כמובן קורה. המדיניות שכן קיימת, רק עושה את המצב ליותר גרוע – תקנות וחוקים שנועדו להקשות על חיי הזרים בארץ בכדי לתמרץ אותם לעזוב מרצון. נאסור עליהם לעבוד, נאסור עליהם להוציא כסף מהמדינה. נאסור ונאסור ונאסור ובסוף הם פשוט יעזבו. אתם יודעים כמה צריך לדרדר את חייו של מהגר אפריקאי ובטח פליט עד שזה האחרון יגיד – וואלה כבר לא מתאים אני עוזב חזרה לסודאן. זה לא קורה. זה לא יקרה. והמדיניות הזו בסוף רק עושה את ההיפך. כולם נשארים פה אבל חשים נרדפים והיכולת הבסיסית להתקיים פה בכבוד נפגעת".

זמיר דחה את טענות שמשמיעים תושבים בדרום תל אביב לפיהן השירותים שמציעה העירייה לאוכלוסייה הזרה מעודדים אותם להישאר. לדבריו, אין אפשרות מעשית לפזר את האוכלוסייה הזרה בארץ או ברחבי העיר. "זה לא קרה למיטב ידיעתי באף מדינה בעולם. אף אחד לא ישים את תחנת הרווחה שלהם בחולון או בהרצליה ואז פתאום הם יעברו בעקבותיה. הם פשוט לא יצרכו את השירות, ואנחנו רוצים שכל מי שנמצא פה יצרוך את כלל השירותים החברתיים האפשריים". הוא הבהיר כי הוא תומך בבדיקת בקשות המקלט וגירושם של מי שיימצא שאינם פליטים. "אני רק יודע שזה לא יקרה. עובדה – תיכף עשר שנים מאז התחיל העניין הזה וכלום לא זז", סיכם.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ