משרד הרווחה יחל במבצע קיצור הליך הבקשה לסבסוד מעונות יום

החל מהשבוע הבא, הורים לפעוטות יוכלו לברר את זכאותם לסבסוד בלשכות התעסוקה תוך שלושה ימים, במקום למלא את הטפסים באינטרנט ולהמתין שלושה חודשים למענה

לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לי ירון

משרד הרווחה יחל בשבוע הבא במבצע לקיצור הליך הבקשה לסבסוד מעונות יום לקראת פתיחת שנת הלימודים הקרובה בחודש ספטמבר. שירות התעסוקה יסייע להורים במילוי טפסים כך שיקבלו מענה בדבר זכאותם תוך שלושה ימים, בעוד שכיום הדבר אורך כשלושה חודשים. בנוסף, תושק אפליקציה בשפה הערבית למילוי הטפסים נוסף על זו הקיימת היום בעברית.

מדי שנה מגישים כ-80 אלף הורים בקשות למימון שהות ילדים במעונות ומשפחתונים. עד כה הוגשו הטפסים לקבלת הסבסוד ברשת האינטרנט, דבר שהקשה על הורים רבים לקבל את הכספים המגיעים להם במשך חודשים. כעת, יוכלו ההורים גם לגשת ללשכות ולמלא את הטפסים במקום.

השירות יתבצע בלשכות התעסוקה בערים; עכו, טבריה, שפרעם, חיפה, חדרה, אום אל-פחם, נתניה, אור יהודה, ירושלים, בית שמש, לוד, רחובות, אור יהודה, אשדוד, באר שבע, דימונה וערד.

בשנת הלימודים תשע״ו המדינה הקצתה מיליארד שקלים לטובת סבסוד שהות ילדים במעונות יום ובשנה הקרובה יתווספו עוד 340 מיליון שקלים, בעוד ממוצע המימון לילד נאמד באלף שקלים. "לא אאפשר מצב של סחבת וטופסולוגיה שיקשה על הורים לקבל את מה שמגיע להם. אם המדינה מחליטה לסייע היא צריכה לעשות זאת במרב הנגישות", שר העבודה והרווחה חיים כץ.

בישראל חיים כ-500 אלף ילדים עד גיל שלוש השוהים בכ-2,100 מעונות יום. המעונות מפוקחים על ידי משרד העבודה ומופעלים באמצעות ארגונים כמו נעמת, ויצו, אמונה והחברה למתנ"סים. בשנת הלימודים הקודמת שהו כ-95 אלף ילדים במעונות יום מפוקחים, כ-100 אלף ילדים במעונות פרטיים והשאר במסגרות פרטיות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ