האוצר לנכים: הקצבאות לא יועלו, כבר נתנו מאות מיליונים כתוספת

ארגוני הנכים איחדו כוחות בשבועות האחרונים, לאחר שהתבשרו שהתוספת שהוענקה לקצבתם בתקציב המדינה היא 300 מיליון שקלים, שפירושה כמאה שקלים לאדם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

לאחר חודשים שפניות ארגוני הנכים להעלות את קצבת הנכות לא קיבלו מענה ממשרד האוצר, שלח אתמול מנכ"ל המשרד שי באב"ד מכתב ליו"ר ארגון "נכה לא חצי בן אדם" אלכס פרידמן. במכתב הוא הבהיר שהנכים לא יקבלו תוספת לקצבאות משום שהאוצר "הקצה מאות מיליוני שקלים לטובת שיפור מצבם הסוציאלי של הנכים". עוד כתב באב"ד כי "שיתוף הארגונים ונציגי הנכים הוא הדרך הטובה ביותר לשפר את מצבם הכלכלי".

בארגוני הנכים הביעו זעם על המכתב, המפוגג, לטענתם, את התקווה להגדלת התוספת. ארגוני הנכים איחדו כוחות בשבועות האחרונים, לאחר שהתבשרו שהתוספת שהוענקה לקצבתם בתקציב המדינה היא 300 מיליון שקלים — שפירושה כמאה שקלים לאדם. עדיין לא הוחלט כיצד תחולק התוספת בין אוכלוסיות הנכים. הנכים דורשים להעלות את הקצבה, בסך 2,341 שקלים, לגובה שכר המינימום. השבוע שלחו מכתב לשר האוצר, לאחר שפגישה שנקבעה בינם לאוצר, ושנועדה לשבוע זה, נדחתה לחודש הבא.

הפגנה למען הגדלת הקצבאות, השבוע ברמת גןצילום: תומר אפלבאום

"אנו מעריכים את הסכום שהוקצה, אך אלה אינם סכומי עתק בלשון המעטה ובטח שלא נותנים מענה ראוי למצוקת הנכים וצמצום הפערים", כתב פרידמן לשר משה כחלון. "סכום של 850 מיליון יכול להעלות את כל הנכים מעל קו העוני (תוספת של 500 שקלים), צעד ראשון שהיה מתפרש כראוי ומכבד. במערכת הבחירות ולאחריה עוררת תקווה גדולה כי לראשונה יחול שינוי ביחס לישראלים במדינת ישראל כולל הישראלים בעלי המוגבלות ובעלי הצרכים המיוחדים", כתב פרידמן.

מנכ"ל המשרד ענה לו במכתבו כי "עם כניסתו לתפקיד שר האוצר הנחה את המשרד לטפל בצמצום הפערים ושיפור זכויות אוכלוסיית הנכים. כמובטח, בתחילת החודש נקבעה פגישה בראשותי ובראשות מנכ"ל הביטוח הלאומי לוודא שהמטרה שהציב שר האוצר מתממשת". בארגון ענו לו כי "מטרת הפגישה אינה כמפורט במכתבך, ואם אלה הדברים אנו בספק אם יש טעם לקיימה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ