ביהמ"ש עיכב בניית כיתות ארעיות לחרדים בבית ספר חילוני בקרית גת

בהיעדר מבנה קבע לתלמידים מחסידות גור, הציבה העירייה ארבעה קרוואנים בשטח בית הספר "רבין" בעיר. ההורים טוענים כי העבודות נעשות ללא היתר. העירייה: גם החרדים זכאים לכיתות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בית המשפט השלום בקרית גת הוציא היום (רביעי) צו מניעה זמני לעיריית קרית גת נגד המשך עבודות התשתית להקמת קראוונים ללימודים עבור תלמידים מחסידות גור בשטח בית הספר "רבין" בעיר. השופטת אורנה סנדלר-איתן אסרה על העירייה לבצע כל עבודה הנדסית בשטח בית הספר עד לדיון ביום שלישי הבא.

גורם בעירייה אמר ל"הארץ" כי עקב מצוקת כיתות לחינוך החרדי, העירייה ביקשה לבנות ארבעה קראוונים על שטח של דונם אחד מתוך 29 הדונמים של בית הספר. בניית הקרוואנים הינה פתרון זמני, עד שייבנה עבור תלמידי חסידות גור מבנה קבוע בשנה הבאה.

בית הספר רבין בקריית גת

לדברי הגורם, בבית הספר קיים מבנה קבוע שאין בו כל שימוש, אך הוחלט לשכן את התלמידים החרדים במבנים ארעיים בשטח שמאחורי בית הספר בכדי לשמור על הפרדה מהתלמידים החילוניים. הגורם הוסיף כי למתחם הקראוונים יש שער נפרד וכי השטח יופרד בגדר. "אני מקווה שבית המשפט יראה את המצוקה של התלמידים החרדים, הרי אנחנו לא מצפים שהם ילמדו בסלון של בית של מישהו", אמר.

לדברי יושב ראש ועד ההורים המקומי, מנשה כהן, להורי התלמידים בבית הספר נודע על התוכנית לפני יומיים, כשבמהלך פעילות שהתקיימה בבית הספר בוצעו עבודות תשתית. כהן סיפר שפנה יחד עם קצין משטרה לקבלן שמבצע את העבודות, אך זה לא היה מצויד בהיתרים המאשרים את העבודות ההנדסיות. 

עיריית קרית גת סירבה להשיב על הטענה שהעבודות נעשו ללא היתרים ומסרה בתגובה: "הגידול במספר התלמידים בעיר מעמיד את העירייה מול מציאות בה עליה לפתוח כיתות חדשות בלו"ז קצר ומאלץ אותה להשתמש בקרוואנים עד לבניית מבני קבע חדשים שיהלמו את הגידול באוכלוסייה. גם תלמידי זרם החינוך החרדי זכאים לכיתות לימוד, ובאין כאלה בחרה העירייה להציב קרוואנים בסמוך לחצר ביה"ס ע"ש רבין, במתחם נפרד ומגודר בשטח ריק ופנוי שלא נעשה בו שימוש זה שנים רבות".

בית הספר רבין בקריית גת, היום

תגובות