השביתה קוצרה: הלימודים בבתי הספר ובגנים החלו בשעה 9:00

הסתדרות המורים הכריזה אתמול כי הלימודים יחלו הבוקר ב-11:00 על רקע אי-תשלום שכר מלא לאלפי מורים, אך שופטת בית הדין לעבודה הורתה להשיב את התלמידים לכיתות מוקדם יותר

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית ספר
ירדן סקופ

שופטת בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב קבעה כי הלימודים בבתי הספר ובגנים יחלו הבוקר (שלישי) בשעה 9:00 ולא ב-11:00 כפי שהודיעה אמש הסתדרות המורים. ההחלטה להשבית את הלימודים התקבלה בהמשך להכרזה על סכסוך עבודה עם משרד החינוך, בעקבות הטעויות החוזרות ונשנות בשכר המורים.

השופטת אירית הרמל קיבלה את עמדת המדינה וקבעה כי המורים יחזרו לעבודה באיחור של שעה בלבד. בהחלטה נכתב כי "באיזון הראוי בין זכות השביתה מחד לבין הנזק שנגרם לציבור, אנו מורים לשובתים לשוב לעבודה בשעה 9:00".

בהסתדרות המורים אמרו כי הם מכבדים את החלטת בית הדין וקוראים לציבור המורים לפעול על פיה. "למרבה הצער בית הדין לא נתן דעתו בהחלטה למצבם הקשה של אלפי עובדי הוראה הנפגעים בשכרם בעקבות יישום לקוי וטעויות חוזרות ונשנות של רפורמת אופק חדש באופן המותיר ציבור רב של מורים ללא שכר בסוף החודש", נכתב בהודעה. "הסתדרות המורים היתה נכונה להגיע לפשרה על פי המלצת בית הדין המאפשרת מתן מענה מיידי למורים בתשלום מקדמות מיידיות למורים שנפגעו בשכרם, לרבות פתרון בעיית הסדרי הנסיעה. ואולם עמדתו הנוקשה של מנכ"ל משרד האוצר להשאיר בידיו את הסמכות להמשיך בקיזוז ובניכוי שכר גם לאחר חודש הבדיקה, שללה כל אפשרות להגיע להסכמות".

שלשום נפגשו נציגי הסתדרות המורים עם בכירים במשרדי החינוך והאוצר, ודרשו לבטל רטרואקטיבית את קיזוזי השכר שנעשו בעקבות חישובי השכר המוטעים ואת קיצוץ החזרי הנסיעות. במהלך הפגישה חלה התקדמות במשא ומתן, אך לא הושגו הסכמות. מההסתדרות נמסר כי היא אפשרה למשרד האוצר להיענות לדרישותיה עד אתמול בשעות הצהריים, ומשלא נענה הודיעה על שביתת אזהרה.

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, מסרה כי "הפגיעה בשכר עובדי ההוראה בשיעור של אלפי שקלים בנימוק של טעות לכאורה אינה מקובלת עלינו, דרישת הסתדרות המורים היא למנוע המשך הפגיעה והחזרת הסכומים שנוכו וקוזזו משכר עובדי ההוראה. דרישה זו נדחתה על ידי האוצר ולפיכך לא נותרה בידינו הברירה אלא לצאת בשביתת מחאה. לא מקובלת עלינו טענת חשבי משרד החינוך לקשיים טכניים הקשורים במערך המחשוב".

ממשרדי החינוך והאוצר נמסר כי המשרדים רואים בחומרה את ההחלטה להשבית את הלימודים, והוסיפו כי "מדובר בהחלטה כוחנית, שרירותית ופזיזה". עוד נמסר כי "מצער לראות שהתלמידים, ההורים, המורים והמערכת משלמים את המחיר במרוץ של המזכ"לית בן דוד לראשות הסתדרות המורים במאי הקרוב ומשמשים בידיה כלי שרת. כך לא בונים יחסי עבודה המבוססים על אמון ושיתוף פעולה". המשרדים הוסיפו כי בכוונתם למצות את הכלים אשר עומדים לרשותם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ