אושר לקריאה ראשונה: גם אמהות שמשרתן אינה מוגדרת "מלאה" יהיו זכאיות לשעת הורות

הצעת החוק תסיר מכשול טכני המונע את קיצור יום העבודה של אלפי נשים העובדות כשמונה שעות ביום. שעת היעדרות מוענקת בארבעת החודשים שלאחר החזרה מחופשת הלידה

לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לי ירון

ועדת העבודה והרווחה של הכנסת אישרה היום (שני) לקריאה ראשונה את הצעת החוק המעניקה את הזכות לשעת הורות (המכונה גם "שעת הנקה") גם לאמהות שאינן עובדות במשרה מלאה. את הצעת החוק הגישו חברי הכנסת יעקב אשר, משה גפני ואורי מקלב (יהדות התורה).

קיצור יום העבודה בשעה ניתן לאם בארבעת החודשים הראשונים לחזרתה מחופשת הלידה, וכיום שמורה הזכות לאמהות העובדות במשרה מלאה על פי הגדרת המעסיק. כיום, אלפי נשים שעובדות כשמונה שעות ביום אך על פי הגדרה אינן מועסקות במשרה מלאה, לא זכאיות לשעת ההורות. לפי הצעת החוק, שעת היעדרות תינתן מעתה למי שעובדת 176 שעות בחודש לפחות, ללא קשר להגדרת היקף משרתה על ידי המעסיק. 

ח"כ אשר אמר בדיון: "הסכמנו לבקשת משרדי הממשלה שלא להחיל את החוק, גם לא באופן חלקי או יחסי, על מי שעובדת בחצי משרה. זאת על מנת לעודד נשים לעבוד בהיקף שעות גדול יותר. עם זאת, החוק יאפשר גם למי שעובדת כשמונה שעות ביום להצטרף למעגל הזכאיות לשעת ההיעדרות".

יו"ר הוועדה, ח"כ אלי אלאלוף (כולנו), ציין כי צווי ההרחבה מאפשרים כיום להעסיק עובד במשרה מלאה למשך 9 שעות ביום, אך עד 43 שעות שבועיות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ